Operatorzy biurowi na całym świecie są powaleni z powodu kryzysu COVID-19

Operatorzy biurowi na całym świecie są powaleni z powodu kryzysu COVID-19

03
cze
2020
Steen Uno
Trzech z czterech globalnych dostawców biurowych zostało dotkniętych, w znacznym lub poważnym stopniu - kilku nawet dotknęło globalne załamanie COVID-19. Wydaje się, że tylko kilku operatorów rynku pozostaje bez zmian, nowe badanie branżowe 2020 z raportów MatchOffice.
03
cze
2020
Steen Uno


Steen Uno

Nieruchomości komercyjne zostały mocno dotknięte pandemią COVID-19, która od pierwszych dni marca zamroziła lub zawiesiła komercyjne wynajem nieruchomości na całym świecie.

Godzina policyjna, zakaz gromadzenia się w grupach oraz wymóg dystansowania się itp., Który wykoleił tysiące biur i przestrzeni coworkingowych od pierwszego dnia i pozbawił najemców wypłacalności, uderzył mocno i stworzył znaczne trudności dla wielu operatorów.

74% ankietowanych elastycznych biur i współpracowników poinformowało  MatchOffice Industry Survey 2020, że ich firma poniosła znaczne straty w wyniku kryzysu związanego z koronawirusem. 25% było mniej uszkodzonych

Ten nowy raport roczny, oparty na danych od 1472 elastycznych operatorów biurowych w 58 krajach, pokazuje, że średnio tylko jeden procent operatorów w Danii, a dokładniej 0,1, elastycznych operatorów biurowych szacuje, że kryzys ich nie dotknął.

 

Tsunami

„Uszkadzający efekt domina tego tsunami jest bolesny do oglądania: gdy najemcy biurowi nie mogą już płacić miesięcznego czynszu, właściciele nieruchomości nie mogą spłacać kredytów hipotecznych. Gdy spadają warunki dochodów, spada wartość nieruchomości biurowych, co szybko zaciąga kredyty.

Upadek ten może doprowadzić wielu inwestorów, którzy zainwestowali pieniądze własne lub innych w poważnie uderzoną nieruchomość biurową i sprzedają ją z powodów kryzysowych lub ze względów finansowych ”- komentuje prezes MatchOffice Jakob Dalhoff.

 

 Puste przestrzenie biurowe i coworkingowe na całym świecie - załamanie COVID-19 spowodowało, 
że tysiące 
najemców nie były w stanie zapłacić miesięcznego czynszu, burząc i rzucając wyzwanie 
innym tysiącom dostawców.  

 

Według badania MatchOffice odpowiadający międzynarodowi dostawcy biur i właściciele czują się przytłoczeni kryzysem koronowym z różną energią. Natychmiast szwedzcy operatorzy (33,5%), azjatyccy (36,1%) i znacząco hiszpańscy (48,3%) wydają się najbardziej dotknięci i zagrożeni.

„W Nowym Jorku nasza branża szacuje, że ponad 40% najemców biur miejskich nie było w stanie zapłacić swoim dostawcom swojego czynszu w kwietniu. Wiele obawia się, że w maju wzrośnie jeszcze wyżej i nieuchronnie spowoduje liczne eksmisje i bankructwa”, dodaje Jakob Dalhoff .

Zmiany przed nami

Kilka podobnych nowych badań koncentrujących się na globalnym rynku biur nieruchomości przewiduje silne globalne następstwa związane z ponownym otwarciem COVID-19. Wiadomość jest jasna:

Po dwóch ciężkich kwartałach spowolnienia gospodarczego dostawcy biur staną w obliczu trudnej transformacji. I fakt, że wielu pracowników biurowych będzie nadal pracować z domu, powinno wpłynąć na nich, aby obierali za cel mniejsze jednostki biurowe i więcej prywatnych miejsc pracy.

 

 Zgodnie z ankietą Industry Survey 2020 z MatchOffice 74% ankietowanych dostawców 
elastycznych powierzchni biurowych i coworkingowych oraz właścicieli zgłosiło  swoją działalność poważnie lub znacząco dotkniętą kryzysem koronowym.

 

Brokerzy biznesowi na całym świecie szacują, że środowiska coworkingowe w krótkim okresie znajdą się pod presją. I odwrotnie, wynajem powierzchni biurowej do 300 mkw. Może być zwycięzcą fazy ponownego otwarcia po koronie, ponieważ wielu najemców biurowych zazwyczaj chce zapewnić higienę i bezpieczeństwo w swoich prywatnych przestrzeniach zamiast dzielić biuro z innymi ludźmi.

Przed COVID-19 mniejsze firmy biurowe były głównymi użytkownikami przestrzeni coworkingowych. Ale teraz nowe wymagania rynku dotyczące dystansu społecznego grożą wyrzuceniem ich pod ogromną presją, która zmieni sposób, w jaki pracownicy biurowi postrzegają swoje wzorce pracy.

Nie wszyscy będą w stanie ciągle pracować w tym samym stopniu z domu. Wielu z nich prawdopodobnie woli pracować we własnych prywatnych biurach niż dzielić się swoimi wcześniejszymi obszarami coworkingowymi z innymi ludźmi, wynika z analizy.

 

Pesymizm rynkowy

Zgodnie z ankietą MatchOffice Industry Survey 2020, MatchOffice Industry Survey 2020, przeprowadzoną na początku maja przed pierwszym małym otwarciem koronowym, operatorzy biurowi wyrażają ogólne zaniepokojenie, ale także głębszy pesymizm co do perspektyw rynkowych i wyników na resztę 2020 roku.

42% z nich zgłasza - z oczywistych powodów - niższy lub znacznie niższy obłożenie biura w 2020 r. W porównaniu do ubiegłego roku. Ponad połowa (54%) spodziewa się zmniejszenia obłożenia w drugiej połowie roku. Jedna czwarta dostawców spodziewa się spadku cen, jedna trzecia z nich przewiduje również krótsze okresy obowiązywania umów na podpisane umowy najmu do końca 2020 r.

 

 


Pomimo obecnego pesymizmu operatorów z góry widzieliśmy, jak nasz przemysł zdołał opracować nowe sprytne podejście,

by dostosować się do zmienionych realiów rynku nieruchomości komercyjnych - podkreśla prezes MatchOffice Jakob Dalhoff.

 

„Tutaj, pod koniec - mam nadzieję - blokady korony, widzę to jako nieco optymistyczny punkt widzenia, że w końcu 59% naszych respondentów zdołało utrzymać stabilność cen w tych burzliwych czasach.

Pomimo mrocznych wizji wielu biurowców w najbliższej przyszłości, z góry widzieliśmy, jak branży udało się zmobilizować ich wiarę, opracowując nowe podejścia do dostosowania się do zmienionych realiów rynkowych - podkreśla prezes MatchOffice Jakob Dalhoff. ●

 

 

Read the MatchOffice Industry Survey 2020


 


Read more
:
MatchOffice Industry Survey 2019
MatchOffice Survey Report 2018
MatchOffice Survey Report 2017
MatchOffice Industry Survey 2016


 

 

 

 

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice