arrow_upward

8 lokali użytkowych: Gdańsk

Na tej liście znajdują się dostępne lokale użytkowe do wynajęcia w Gdańsk. Możesz dopasować swoje wyszukiwanie używając filtrów po lewej stronie: podaj np. cenę lub wielkość szukanego lokalu. Kliknij na oferty najmu, aby dowiedzieć się...Czytaj więcej

Utwórz agenta wyszukiwania

Pełny przegląd

Zamówienie materiału

Bezpłatne

Kontakt dostawca

Mix starożytności i nowoczesności: centra biznesowe w Gdańsku

Gdańsk, miasto o liczbie pół miliona osób, przyciąga coraz większą uwagę pod względem możliwości biznesowych i kariery zawodowej. Na dziś to jeden z gospodarczych, kulturalnych i naukowych ośrodków Polski.

Jako miasto pierwszego wyboru dla biznesu (m.in. ICT, usługi finansowe, przemysł stoczniowy, logistyka) Gdańsk szczyci się doskonałą lokalizacją na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, wykwalifikowaną siłą roboczą i utalentowanymi absolwentami.

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, powiedział, że branża outsourcingowa stanowi aż 30 procent gospodarki miasta i jest najszybciej rozwijająca się. Do końca 2015 r. local użytkowy w Gdańsku i okolicach wzrosł ponad dwukrotnie od 2008 r., a 44 procent popytu pochodzi z sektora ousourcingu procesów biznesowych.

Gdańsk teraz przeżywa wspaniały czas dla swojej gospodarki i rynku pracy. Liczba zatrudnionych w Pomorskim regionie wzrosła o ponad 40% w latach 2006 i 2016. Miasto zyskuje przewagę dzięki dostępowi pracowników mówiących w językach takich jak angielski, szwedzki, duński i norweski-to bezprecedensowy wzrost w UE i potwierdzenie szybkiego rozwoju gospodarczego.

W jakich miejscach mogę pracować?

Okres biura jako pokoju tylko z miejscami pracy minął, więc zwykłe biura są mniej popularne. Zamiast tego biuro jest postrzegane jako miejsce, w którym zespół może współpracować - rozszerzają wspólną przestrzeń, tworzą nowoczesny design i rozwijają miejsca wypoczynku.

Gdański rynek powierzchni biurowych oferuje szeroki wybór miejsca pracy w zależności od preferencji i profilu firmy. Dla dużych korporacji najlepszym rozwiązaniem będą wyposażone biura – w mieście istnieje około 150 tys. m kw. nowych biur z nowoczesnymi udogodnieniami. Dla firm, które dopiero zaczynają swoją działalność lub dla freelancerów dobrym rozwiązaniem będzie coworking-przestrzeń. To "inkubator" dla startupów, miejsce urodzenia pomysłów i nawiązania nowych znajomości biznesowych, więc atmosfera będzie absolutnie korzystna. Większość centrów biznesowych oraz  świadczą usługi wirtualnego biura, co jest ważne dla firm internetowych.

Dużo uwagi poświęcono lokalizacji biur w Gdańsku - ponieważ korzystna lokalizacja dla wielu firm jest częścią sukcesu. Pomieszczenia biurowe znajdują się głównie w centrum i w odległości kilku kilometrów od niego – to na pewno jest korzystne z punktu widzenia konkurencji. Centra biznesowe można zobaczyć w całym mieście - zarówno indywidualnie, jak i w parkach biznesowych, co ułatwia współpracę biznesową.

W mieście istnieje gęsta sieć linii autobusowych i tramwajowych tras, które obejmują całe terytorium miasta i kilka miast wokół. Praca w nocy nie będzie dla ciebie problemem – po mieście odbywają się nocne trasy autobusów.

Szeroki asortyment – biuro na każdy gust

Gdańsk jako bardzo innowacyjne miasto ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Tutaj masz szeroki wybór: w mieście rozwija się biznes, a popyt na powierzchnie biurowe stale rośnie. Teraz miasto oferuje około 300 000 mkw. powierzchni biurowej. Rynek biurowy w Gdańsku cieszy się największym zainteresowaniem najemców. W tym samym miejscu zarejestrowano tutaj 78% całkowitego zapotrzebowania w Trójmieście (72 000 mkw.).

Ostatnie kilkanaście lat nad miastem wznoszą się nowoczesne budynki biurowe - te giganty szklane przyciągają uwagę przedsiębiorstw. Właśnie takie miejsca tworzą wyjątkowe środowisko pracy i wyglądają reprezentacyjnie dla każdej firmy. W mieście można znaleźć wiele miejsc do biur – od zabytkowych domów z wysokimi sufitami do ogromnych szklanych biur z setkami wyposażonych miejsc pracy.

Najczęstszym rozwiązaniem jest pomieszczenie w centrach biznesowych. W Gdańsku ponad 15 dużych centrów biznesowych zlokalizowanych w całym mieście. Największym popytem cieszą się centra, które znajdują się wzdłuż głównych ulic miasta, na przykład na alei Grunwaldzkiej. Obszar ten można nazwać prawdziwym biznesowych miasteczkiem. Również tętniące życiem miejsce dla biznesu można nazwać rejon Uniwersytetu Gdańskiego, w pobliżu którego znajduje się kilka centrów biznesowych.

Gdańsk – morze możliwości

To motto, które wybrało dla siebie miasto. Znany jest z szerokiego wyboru - tu kwitnie duża liczba branż – przemysł stoczniowy, petrochemiczny, chemiczny, spożywczy i branży IT. Trudno tutaj wspomnieć o wszystkich wielkich firmach, które zdecydowały się na część swojej działalności w Gdańsku. Nazwijmy niewiele: Intel, Bayer, PwC, State Street, ThyssenKrup, Jeppesen (Boeing), Amazon i Arla Foods.

Województwo pomorskie zajmuje siódme miejsce w Polsce pod względem atrakcyjności inwestycyjnej dla inwestorów i wskazuje na stały wzrost. 62% jej mieszkańców uważa, że jest atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów ("Portret Pomorza 2013", PBS).

Korzystne położenie miasta, rozwinięta infrastruktura ekonomiczna, ogromne techniczne i doradcze zasoby miasta, a także dostępność do wysoko wykształconych kadr – to znaczne zalety miasta. Właśnie to sprawia, że ​​Gdańsk jest jednym z miast, najbardziej atrakcyjnych do inwestowania.

star
star
star
star
star
4.0 z 5 / 3 głosów
Twoje wyszukiwanie nie dało żadnych wyników
Sortuj według
Nadaje się do kawiarni / restauracji
format_list_bulleted
apps
Pokaż numery