arrow_upward

Wrocław

Na tej liście znajdują się dostępne lokale użytkowe do wynajęcia w Wrocław. Możesz dopasować swoje wyszukiwanie używając filtrów po lewej stronie: podaj np. cenę lub wielkość szukanego lokalu. Kliknij na oferty najmu, aby dowiedzieć się...Czytaj więcej

Utwórz agenta wyszukiwania

Nowe centra biznesowe we Wrocławiu

Wrocław jest młodym i tętniącym życiem miastem, które chce budować swój status w Polsce i Europie jako wiodący ośrodek gospodarczy.  Wiele z jego sukcesów polega w doskonałej lokalizacji w sercu kontynentu.  Miasto szczyci się międzynarodowym portem lotniczym i jest połączone rzeką Odrą z Morzem Bałtyckim.

Wrocławski przemysł produkuje autobusy, wagony kolejowe, sprzęt gospodarstwa domowego, chemikalia i elektronikę.  Oprócz doskonałych połączeń komunikacyjnych, wiele innych czynników nadal przyciągają niektóre z wiodących firm na świecie.  W mieście znajdują się fabryki i centra rozwoju wielu korporacji zagranicznych i krajowych, takich jak WAGO, Siemens, Bosch, Nokia Networks, Volvo, HP, IBM, Google, Opera Software, QAD i innych.

Wrocław ma 22 instytuty wyższego wykształcenia, w tym Uniwersytet Wrocławski, Politechnikę i Uniwersytet Medyczny.  Razem te instytuty produkują ponad 20 000 absolwentów rocznie, z których większość mówi dobrze po angielsku i / lub niemiecku.

Biura we Wrocławiu – czego oczekiwać?

Wrocław o łącznej powierzchni biurowej 797 000 m 2 jest drugim co do wielkości regionalnym rynkiem biurowym w Polsce. Rynek stale rośnie dzięki licznym firmom i silnym polskim graczom. Nowe inwestycje są coraz bardziej nowoczesne i ekologiczne.

Obecnie możemy znaleźć co najmniej kilka projektów klasy A reprezentujących najwyższą jakość świata w każdym z dużych miast Polski (w tym Wrocław).

W mieście znajduje się kilka regionów biznesowych, w których można znaleźć dziesiątki biur do wyboru. Wynajem biur w samym centrum miasta – przy Placu Solnym będzie kosztować około 60 zł za metr kwadratowy. W centrum miasta dominuje typ biur, które mogą znajdować się nie jako poszczególne budynki, a pomieszczenia wewnątrz budynku mieszkalnego.

Druga dzielnica biznesowa to Podcentralne Lokalizacje. Znajduje się tu wiele centrów biznesowych z dwukrotnie większą łącznej powierzchni niż w centrum. Zachodni Obszar Biznesowy i Południowa Oś to regiony miasta, w których znajdują się parki biznesu. Tutaj można znaleźć absolutnie wszystkie nowoczesne biura - wyposażone biura, coworking-przestrzeni i wirtualne biura.

Silny popyt na biura

Rynek powierzchni biurowych w Polsce od kilku lat charakteryzuje się wysoką podażą. Spośród innych dużych miast wysoka podaż cechuje też Wrocław. We Wrocławiu ofert wynajmu biur jest zdecydowanie więcej niż w stolicy Polski, co może wskazywać, że rynek biurowy stolicy Dolnego Śląska osiąga już powoli stan nadpodaży.

Popyt biurowy we Wrocławiu wynika głównie z firm sektora BPO / SSC, finansów, R&D i IT. Zgodnie z prawdziwej wyceny nieruchomości, powyżej 36% powierzchni biurowej w mieście zajmują firmy reprezentujące sektor usług biznesowych.

W 2016 roku we Wrocławiu byla wynajęta rekordową wielkość powierzchni biurowej - 124 500 m2.

Około 106 300 m 2 pozostało wolne na koniec grudnia 2016 r., co stanowiło 12,5% całkowitego stanu.

Zalety lokalizacji biura we Wrocławiu

Od początku XXI wieku miasto rozwijało się w sektorze high-tech. Ta branża zwiększyła znaczenie miasta na arenie międzynarodowej, coraz więcej zasobów IT przyciąga do niego. W ciągu ostatnich 5 lat liczba usług informatycznych, doradczych i bankowych wzrosła o prawie 20%. W tym samym czasie wzrosło zainteresowanie inwestorów zagranicznych.

Dziś miasto jest oceniane jako jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce w infrastrukturze gospodarczej. Właśnie to daje wiele możliwości zarówno firmom, które dopiero zaczynają swoją działalność, jak i dużych korporacji, które chcą mieć tu swój oddział.

Twoje wyszukiwanie nie dało żadnych wyników
Sortuj według
Pokaż numery