arrow_upward

14 lokali użytkowych: Wrocław

Na tej liście znajdują się dostępne lokale użytkowe do wynajęcia w Wrocław. Możesz dopasować swoje wyszukiwanie używając filtrów po lewej stronie: podaj np. cenę lub wielkość szukanego lokalu. Kliknij na oferty najmu, aby dowiedzieć się...Czytaj więcej

Utwórz agenta wyszukiwania

Pełny przegląd

Zamówienie materiału

Bezpłatne

Kontakt dostawca

Nowe centra biznesowe we Wrocławiu

Wrocław jest młodym i tętniącym życiem miastem, które chce budować swój status w Polsce i Europie jako wiodący ośrodek gospodarczy.  Wiele z jego sukcesów polega w doskonałej lokalizacji w sercu kontynentu.  Miasto szczyci się międzynarodowym portem lotniczym i jest połączone rzeką Odrą z Morzem Bałtyckim.

Wrocławski przemysł produkuje autobusy, wagony kolejowe, sprzęt gospodarstwa domowego, chemikalia i elektronikę.  Oprócz doskonałych połączeń komunikacyjnych, wiele innych czynników nadal przyciągają niektóre z wiodących firm na świecie.  W mieście znajdują się fabryki i centra rozwoju wielu korporacji zagranicznych i krajowych, takich jak WAGO, Siemens, Bosch, Nokia Networks, Volvo, HP, IBM, Google, Opera Software, QAD i innych.

Wrocław ma 22 instytuty wyższego wykształcenia, w tym Uniwersytet Wrocławski, Politechnikę i Uniwersytet Medyczny.  Razem te instytuty produkują ponad 20 000 absolwentów rocznie, z których większość mówi dobrze po angielsku i / lub niemiecku.

Biura we Wrocławiu – czego oczekiwać?

Wrocław o łącznej powierzchni biurowej 797 000 m 2 jest drugim co do wielkości regionalnym rynkiem biurowym w Polsce. Rynek stale rośnie dzięki licznym firmom i silnym polskim graczom. Nowe inwestycje są coraz bardziej nowoczesne i ekologiczne.

Obecnie możemy znaleźć co najmniej kilka projektów klasy A reprezentujących najwyższą jakość świata w każdym z dużych miast Polski (w tym Wrocław).

W mieście znajduje się kilka regionów biznesowych, w których można znaleźć dziesiątki biur do wyboru. Wynajem biur w samym centrum miasta – przy Placu Solnym będzie kosztować około 60 zł za metr kwadratowy. W centrum miasta dominuje typ biur, które mogą znajdować się nie jako poszczególne budynki, a pomieszczenia wewnątrz budynku mieszkalnego.

Druga dzielnica biznesowa to Podcentralne Lokalizacje. Znajduje się tu wiele centrów biznesowych z dwukrotnie większą łącznej powierzchni niż w centrum. Zachodni Obszar Biznesowy i Południowa Oś to regiony miasta, w których znajdują się parki biznesu. Tutaj można znaleźć absolutnie wszystkie nowoczesne biura - wyposażone biura, coworking-przestrzeni i wirtualne biura.

Silny popyt na biura

Rynek powierzchni biurowych w Polsce od kilku lat charakteryzuje się wysoką podażą. Spośród innych dużych miast wysoka podaż cechuje też Wrocław. We Wrocławiu ofert wynajmu biur jest zdecydowanie więcej niż w stolicy Polski, co może wskazywać, że rynek biurowy stolicy Dolnego Śląska osiąga już powoli stan nadpodaży.

Popyt biurowy we Wrocławiu wynika głównie z firm sektora BPO / SSC, finansów, R&D i IT. Zgodnie z prawdziwej wyceny nieruchomości, powyżej 36% powierzchni biurowej w mieście zajmują firmy reprezentujące sektor usług biznesowych.

W 2016 roku we Wrocławiu byla wynajęta rekordową wielkość powierzchni biurowej - 124 500 m2.

Około 106 300 m 2 pozostało wolne na koniec grudnia 2016 r., co stanowiło 12,5% całkowitego stanu.

Zalety lokalizacji biura we Wrocławiu

Od początku XXI wieku miasto rozwijało się w sektorze high-tech. Ta branża zwiększyła znaczenie miasta na arenie międzynarodowej, coraz więcej zasobów IT przyciąga do niego. W ciągu ostatnich 5 lat liczba usług informatycznych, doradczych i bankowych wzrosła o prawie 20%. W tym samym czasie wzrosło zainteresowanie inwestorów zagranicznych.

Dziś miasto jest oceniane jako jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce w infrastrukturze gospodarczej. Właśnie to daje wiele możliwości zarówno firmom, które dopiero zaczynają swoją działalność, jak i dużych korporacji, które chcą mieć tu swój oddział.

star
star
star
star
star
4.7 z 5 / 3 głosów
Twoje wyszukiwanie nie dało żadnych wyników
Sortuj według
format_list_bulleted
apps
Pokaż numery