arrow_upward

45 lokali użytkowych: Kraków

Na tej liście znajdują się dostępne lokale użytkowe do wynajęcia w Kraków. Możesz dopasować swoje wyszukiwanie używając filtrów po lewej stronie: podaj np. cenę lub wielkość szukanego lokalu. Kliknij na oferty najmu, aby dowiedzieć się...Czytaj więcej

Utwórz agenta wyszukiwania

Pełny przegląd

Zamówienie materiału

Bezpłatne

Kontakt dostawca

Mix stylów: biura w Krakowie

Kraków nazywany jest kulturalną stolicą Polski, jej sercem. To nazwisko nie było niczym - przez setki lat miasto było i pozostaje centrum sztuki, nauki i technologii w całym kraju.

Co jest ważne dla człowieka, który buduje karierę? Możliwości. Właśnie to słowo charakteryzuje Kraków. Od samego początku, od czasów jego powstania w mieście tętni życie biznesu i możliwości w nim nigdy się nie kończą.

Na początku stycznia 2015 r. dwa dynamiczne sektory zatrudniły 38 000 osób wyłącznie w samym Krakowie. Prognoza przewiduje, że dane liczbowe są jeszcze wyższe w styczniu 2018 r., i będą osiągając liczbę 46 000 pracowników. Oznacza to wzrost o 20 procent, co stanowi blisko 7.000 nowych pracowników w Krakowie.

Ładny miesca do pracy

Kraków oferuje wspaniałą atmosferę - zarówno dla wypoczynku jak i pracy. W ciągu dnia można spędzić czas w biurach w centrum, zjeść kolację w różnych miejscach i cieszyć się otoczeniem - przecież centralna część miasta jest najstarszą.

Biura oddalone od centrum miasta zapewnią сi wszystko, czego potrzebujesz na dzień roboczy i odpoczynek - zazwyczaj są one w dużych centrach biznesowych lub parkach biznesowych z wszystkimi nowoczesnymi korzyściami: restauracjami, kawiarniami, siłownią, pokojami rekreacyjnymi lub zielonymi alejami w okolicy.

Zrelaksować się podczas obiadu, omówić sprawy z kolegami, lub po prostu miło spędzić czas - do tego na terenie miasta wybudowano parki i aleje. Również popularnym miejscem do spacerów jest promenada Wisły, która przebiega przez historyczne centrum miasta i jest symbolem Krakowa.

W centrum znajduje się kilka dużych nowoczesnych biurowców, w pobliżu centrum handlowego Galeria Krakowska i centralnego dworca kolejowego. Trochę na zachód od centrum miasta to grupa biurowców przy ul. Armii Krajowej. Inne duże nowe obiekty biurowe znajdują się w Bonarce, na południe od centrum, tuż obok dużego centrum handlowego. Również na południe znajduje się centrum biznesowe przy ul. Wadowicka. Nowoczesny biurowiec zlokalizowany jest w sąsiedztwie centrum handlowego Galeria Kazimierz, którego główną najemcą jest amerykańska firma świadcząca usługi finansowe, State Street. Na północy znajduje się kilka nowych wydarzeń, w tym park biznesowy z nowoczesnymi budynkami biurowymi.

Około 10 km na zachód od centrum miasta, w pobliżu miejscowości Zabierzów jest kolejny park biznesowy, szereg nowoczesnych nowych budynków biurowych , które są siedzibą kilku firm z znacznym udziałem w Krakowie, w tym Shell i Bank HSBC.

A co z rynkiem biurowym?

Rynek biurowy w Krakowie rośnie dynamicznie i przyciąga uwagę z całego świata. Lokal użytkowy w Krakowie teraz ma  ponad 500 000 mkw  powierzсhni biurowej. W 2003 roku na palcach jednej ręki mogła liczyć nowoczesne biura w Krakowie o dowolnej wielkości i jakości. Ale teraz miasto ma ponad 20 nowoczesnych centrów biznesowych, a kilka następnych jest planowane.

Kraków ma mieszankę różnych typów biurowych do wynajęcia - od małych pomieszczeń w budynkach zabytkowych do współczesnych budynków biurowych.

Dla tych firm, które chcą być w starym centrum Krakowa, istnieje mniejsze pole powierzchni do wynajęcia w zabytkowych budynkach. Większość z tych pomieszczeń jest niższych standardów niż nowoczesne budynki, ale w idealnym miejscu i mają zabytkowe elementy, takie jak wysokie sufity i oryginalne podłogi.

Istnieje również wiele dostępnych powierzchni biurowych klasy B, rozrzuconych po całym mieście w różnych miejscach, głównie domowych dla lokalnych firm.

Ceny wynajmu powierzchni biurowych w Krakowie są w dużym stopniu uzależnione od wielkości, lokalizacji i standardu.

Biuro w Krakowie: dlaczego to się opłaca?

Kraków jest stolicą gęsto zaludnionego regionu Polski, która rozwija się dynamicznie. W ciągu ostatniej dekady sektor finansowy i usługowy zajęły pierwsze miejsce.

Także miasto jest głównym ośrodkiem turystycznym kraju. Co roku Kraków odwiedza około 9 mln osób.

Jakie podstawy sukcesu miasta? Kraków słynie z wysokiego poziomu nauczania – w mieście znajduje się 10 uniwersytetów, które kształcą wysoko wykwalifikowanych absolwentów. Jedną z największych wartości miasta jest potencjał intelektualny.

Miasto wzrosło i postępowało w takim stopniu, że Kraków jest obecnie uznawany za jeden z 10 najlepszych na całym świecie lokalizacji outsourcingu. Absolwenci z całej Europy świadomie przeprowadzają się do Krakowa w celu podjęcia pracy. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje 102 biznesowych firm działających w Krakowie, w tym takie globalne graczy jak Google, Samsung, IBM, Heineken czy Rolls Royce.

Strategia biznesowa miasta ma zasadniczy cel – zjednoczenie różnych firm w celu wspólnego rozwiązania problemów ekonomicznych, budowanie wspólnej przestrzeni gospodarczej. Właśnie w taki sposób Kraków stał się centrum współpracy biznesowej w skali międzynarodowej.

star
star
star
star
star
4.8 z 5 / 4 głosów
Twoje wyszukiwanie nie dało żadnych wyników
Sortuj według
Nadaje się do kawiarni / restauracji
format_list_bulleted
apps
Pokaż numery