Globalny świat biur zgadza się: praca hybrydowa to przyszły model pracy

Globalny świat biur zgadza się: praca hybrydowa to przyszły model pracy

01
mar
2021
Steen Uno
Świat biur zbliża się końcowi blokad COVID-19. Wkrótce będzie czas na wyjście z domowego biura - ale na ile? Hybrydowe modele pracy wydają się przyszłością Twojego życia zawodowego.
01
mar
2021
Steen Uno


 

Wraz z końcem globalnych pandemii, firmy zajmują się odtwarzaniem i reorganizacją swoich pracowników, coraz częściej przyjmując na stałe różne formy pracy zdalnej, elastycznej lub hybrydowej.

Znaczna liczba globalnych firm zamierza pozwolić swoim pracownikom wybrać, czy wolą być w biurze na pełny etat, w domu na pełny etat, czy też - w większości - kombinację tych dwóch.

Ponadto coraz więcej firm zamierza wprowadzić większą elastyczność w lokalizacjach, traktując pracę zdalną jako bardziej stałą opcję dla swoich pracowników biurowych.

A według wielu ankiet i badań większość pracowników jest najbardziej niecierpliwa, aby przyjąć modele pracy hybrydowej jako nową normę ich przyszłego życia zawodowego.

 

Przejdź na hybrydę

„Wciągająca przestrzeń robocza nie ogranicza się już do biurka w naszych wieżach. Dzień pracy od 9 do 17 umarł, doświadczenie pracowników to coś więcej niż stoły do ping-ponga i przekąski” - mówi prezes Salesforce Brent Hyder.

Amerykańska firma programistyczna jest jedną z wiodących na rynku firm oferujących swoim pracownikom długoterminowe możliwości pracy zdalnej: hybryda czasu osobistego i zdalnego, która oszczędza pieniądze firm i zapewnia pracownikom większą elastyczność.

 


 Według szeregu ankiet większość pracowników nie może się doczekać przyjęcia kreatywnych modeli 
pracy hybrydowej jako nowej normy ich przyszłego życia zawodowego.
                                                                                                                            Zdjęcia: iStock

 

„Większość naszych pracowników będzie wracać do biura przynajmniej przez jakiś czas. Dowiedzieliśmy się, że 80% naszych pracowników jest głodnych więzi, koleżeństwa i innowacji, które wynikają z osobistego spotkania.

Z czasem będziemy przeprojektowywać nasze przestrzenie robocze jako centra społeczności, aby dostosować je do bardziej hybrydowego stylu pracy ”- podkreśla Brent Hyder.

„Stworzymy więcej przestrzeni do współpracy i przerw, aby wzmocnić więź międzyludzką, której nie można powielić zdalnie. To nie tylko przyszłość pracy, to kolejna ewolucja naszej kultury”.

 

Mix of flex

W świecie biznesu po pandemii firmy muszą dołożyć wszelkich starań, aby znaleźć właściwą równowagę między elastyczną pracą w domu a przestrzenią biurową, która mieści i odpowiada kulturze ich biznesu.

Hybrydowy model pracy zapewnia pracownikom biurowym elastyczne sposoby pracy, umożliwiając zróżnicowaną mieszankę przestrzeni do pracy skoncentrowanej, bezpośredniej współpracy i wirtualnych sesji kreatywnych.

 

 Po długim roku pracy w domu zdecydowana większość pracowników jest głodna więzi, koleżeństwa i 
nnowacji, które wynikają z osobistego spotkania

 

 

Z ostatnich badań wynika, że aż dziewięciu na dziesięciu liderów biznesu zgadza się, że praca hybrydowa zostanie przyjęta jako trwały element krajobrazu zatrudnienia i życia zawodowego.

Pracodawcy oczekują pracy hybrydowej, aby utrzymać elastyczność ich firm i poprawić zatrzymywanie talentów. Ponadto hybrydowe modele pracy ostatecznie pomogą obniżyć koszty biura i nieruchomości w firmach.

 

Wpływ kulturowy

Eksperymentując z hybrydowymi modelami pracy, amerykański międzynarodowy gigant technologiczny Google rozważa, w jaki sposób przyszła praca hybrydowa może potencjalnie wpłynąć na kulturę korporacyjną, kreatywność i pracę zespołową.

„Przygotowując się do powrotu naszych pracowników do biura, możemy doświadczyć potencjalnych skutków dla naszej zdolności do utrzymania naszej kultury korporacyjnej” - zauważa Google w raporcie firmowym.

 


 


Idealny model pracy hybrydowej wydaje się obejmować dwa dni w biurze i trzy dni w domu lub pracy 
zdalnej

 

Według wielu podobnych badań, idealny model pracy hybrydowej wydaje się obejmować dwa dni w biurze i trzy dni w domu lub pracy zdalnej.

Kwestionując platformę Blind, jaka byłaby optymalna ilość obowiązkowej pracy z biura post-Covid, odpowiedź brzmiała:

43% stwierdziło, że podejście hybrydowe obejmujące dwa dni pracy w biurze i dwa dni pracy w domu byłoby idealnym modelem. 23% wolałoby pracować w domu przez pięć dni w tygodniu, a tylko 5% wolałoby pracować w biurze przez pięć dni w tygodniu. ● 

 


Read more:
Forbes.com: How to sustain company culture in a hybrid work model
Verdict.co.uk: Tech workers back a hybrid approach to remote working
Businesswire.com: The new hybrid work expectations of UK employees
Salesforce.com: Creating the best workplace from anywhere, for everyone

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice