Żywe zielone ściany sprawiają, że twoja przestrzeń biurowa i marka są jeszcze bardziej ekologiczna.

Żywe zielone ściany sprawiają, że twoja przestrzeń biurowa i marka są jeszcze bardziej ekologiczna.

24
sie
2019
Steen Uno
Nadal coraz więcej firm integrują naturalne zielone ściany do swojej powierzchni biurowej i zrównoważonego profilu korporacyjnego. Zielone powierzchnie zapewniają harmonię, dobre samopoczucie, świeże powietrze więcej we współczesnym miejscu pracy.
24
sie
2019
Steen Uno


 

Żywe zielone ściany stają się coraz bardziej popularne w miejscach pracy-jako element dekoracyjny w środowisku biurowym, w recepcji, jako spektakularny rozdzielacz pomieszczeń w otwartych biurach, jako odświeżające tło w sali konferencyjnej i wiele więcej.

Pionowe ogrody komunikują się zarówno z oczami, jak i zmysłami, i są wyjątkowe, jeśli chodzi o kolor i życie w twojej przestrzeni roboczej — w duszy twego miejsca pracy, wizerunku i marce.

Rośliny filtrują toksyny ze środowiska i pomagają stworzyć świeżą bio-atmosferę. Dlatego naturalne zielone ściany w środowisku biurowym mają pozytywny wpływ na samopoczucie pracowników, zmniejszając liczbę zwolnień lekarskich itp.

W dużych otwartych przestrzeniach biurowych żywe ściany są również niezwykle skuteczne w zmniejszaniu hałasu generowanego przez pracowników i ogólnie działają jako bariery dźwiękowe.

 

Zielona przygoda

Między innymi zielony trend stworzył prawdziwą szansę biznesową dla duńskiej przedsiębiorczej firmy Natural Greenwalls, która w ostatnich latach wymagała znacznej uwagi i znacznego wzrostu na rynkach międzynarodowych.

Na początku tego roku Natural Greenwall ukończył najwyższą zieloną ścianę w Danii w nowym budynku biurowym gminy Aarhus - trzydzieści metrów wysokości, cztery metry szerokości i składający się z ponad 3000 roślin.

 


 Wysokość trzydziestu metrów i szerokość czterech metrów - najwyższa zielona ściana w Danii, 
składająca się z 3000 roślin, wzniesiona w nowym budynku biurowym gminy Aarhus
                                                                                                   Zdjęcia: Natural Greenwalls

 

Przede wszystkim najbardziej oczywistym powodem włączenia żywej ściany jest piękno. Dodanie zielonej ściany do przestrzeni biurowej sprawia, że obszar ten jest zdecydowanie bardziej przyjemny i relaksujący.

W budynku korporacyjnym pionowe zielone ogrody mogą stworzyć przyjemne i przytulne środowisko dla wychodzących klientów, a twoje biuro i firma wyróżnią się na tle konkurencji.

 

Smart ściana

W szwedzkim mieście Lund grupa byłych studentów uniwersytetów zaprojektowała inteligentną instalację ścienną, monitorowaną przez program minimalizujący wymagany poziom usług.

Smart ściana może mierzyć temperaturę w pomieszczeniu, wilgotność i poziom wody, badając rośliny kwitnące i poprawiające środowisko wewnętrzne.

 

 Żywe zielone ściany komunikują się z oczami i zmysłami-są wyjątkowe, ponieważ nadają kolor 
i życie przestrzeni korporacyjnej, duszy, wizerunku i marki firmy.

 

”Nasze główne obszary działania w naszym systemie są w 100% zrównoważone, zapewniając minimalne zużycie wody, skonfigurowane bez problemów do końca budowy oraz funkcjonujące w 100% bezpieczne i wodoodporne ”, stwierdza Rene Lund, CEO Natural Green Walls.

„W tak dużym budynku biurowym nieuchronnie pojawią się problemy z wilgotnością, klimatem wewnętrznym i hałasem. Ściana zakładu może rozwiązać wiele problemów. Rośliny filtrują powietrze i zwiększają wilgotność. Wybierając zakład, mamy duży liść, który znacznie zmniejsza hałas z budynku.”

 

Zwiększając dobrobyt

Zielone ściany są w stanie pochłonąć 50% i odbić 30% światła słonecznego w pomieszczeniu, tworząc spokojniejszy i bardziej komfortowy letni klimat. W przypadku zastosowań wewnętrznych zapotrzebowanie na klimatyzację i zużycie energii można zmniejszyć nawet o 33%.

Praca w jasnozielonym środowisku znacząco wpływa na samopoczucie pracowników. Zielone powierzchnie stymulują relaks, a tym samym zmniejszają stres. Badania pokazują, że obserwowanie roślin w ciągu zaledwie trzech do pięciu minut może pozytywnie wpłynąć na ciśnienie krwi, napięcie mięśni, pracę serca i mózgu.

 

 


„Miło widzieć, że decydenci w końcu uświadomili sobie ściany żywych roślin” - mówi Eric Wilson, 
dyrektor generalny i współzałożyciel szwedzkiej firmy Bylife.

 

W zależności od wybranych roślin nasze czujniki pozwalają sprawdzić, jak dobrze powietrze w pomieszczeniu jest oczyszczane lub pochłaniane przez CO2. Będziesz kontrolowany przez ścianę swojego zakładu, a to jest coś nowe ”, mówi CEO i współpracownik Bylife, założyciel Eric Wilson.

„Żywe ściany roślin są najprostszym rozwiązaniem do wprowadzania zieleni do miejsca pracy. Fajnie jest widzieć, że decydenci w końcu uświadomili sobie ten problem. Uważamy, że mamy fantastyczny produkt, który jest na czas”. ●

 

 

Czytaj więcej:
Ecobnb.com: Top 10 Benefits of Living Green Walls or Vertical Gardens
Youtube.com: Lund University students develop smart living plant wall
Naturalgreenwalls.com: Denmark’s highest green wall - 30 green meters

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice