Zamykaj biuro — twoi podwładni będą lepiej pracować w domu.

Zamykaj biuro — twoi podwładni będą lepiej pracować w domu.

01
lis
2018
Steen Uno
Atmosfera biura jest pełna różnych czynników rozpraszających, co znacznie zmniejsza naszą skuteczność w porównaniu do pracy z domu — podsumował profesor ze Stanforda po dwóch latach badań chińskiego giganta touroperatora - Ctrip.
01
lis
2018
Steen Uno


Steen Uno 

Wymaganie od pracowników osadzenia w miejscu pracy jest przestarzałą tradycją przemysłową, która ma swoje korzenie jeszcze przed rewolucją przemysłową.

Praca w domu jest przyszłym podejściem o ogromnym potencjale, powiedział profesor Uniwersytetu Stanford, Nicolas Bloom.

Przez dwa lata podążał za operatorem turystycznym Shanghai Ctrip, aby zbadać, czy gigantyczna firma zatrudniająca 30 000 pracowników może nadal się rozwijać, zmniejszając koszty wynajmu powierzchni biurowej bez utraty wydajności pracowników.

Nicolas Bloom podzielił ochotników na dwie grupy. Badanie wykazało, że grupa, która pracowała w domu przez 9 miesięcy i musiała odwiedzić gabinet tylko raz w tygodniu, wykazała 13,5% lepszy wynik niż pracownik biurowy w pełnym wymiarze godzin.

 

Dodatkowy roboczy dzień

"Ctrip pokazał niesamowite rezultaty. Wysyłając swoich podwładnych do pracy w domu, firma miała nadzieję zaoszczędzić na powierzchni biurowej i sprzęcie, a te oszczędności przeważyłyby nad utratą wydajności spowodowaną przez pracę domową.

Zamiast tego okazało się, że podwładni z domu opracowali o 13,5% więcej połączeń niż ich koledzy z biura "- podsumował profesor Stanford.

 

 

 


Według badania Ctrip, pracując z domu, podwładni wykazali 13,5% lepszy wynik niż ich koledzy w biurze, co jest prawie cały dzień roboczy.

 

 

 

Okazało się, że ilość pracy wykonanej przez pracowników w domu równała się jednemu dodatkowemu dniu pracy w tygodniu. Jednocześnie liczba zwolnień wśród pracowników w domu spadła dwukrotnie w porównaniu z ich odpowiednikami w biurze. Zauważyli również, że otrzymują dużo więcej przyjemności z pracy.

W rezultacie Ctrip postanowił dać wszystkim podwładnym możliwość wykonania części tygodniowej pracy z domu.

 

Krótsze przerwy

Według Nicholasa Blooma więcej pracy w domu osiąga się dzięki większej koncentracji uwagi, ponieważ dzień pracy nie zaczyna się od stresu i korków. Więc czas spędzony w transporcie na dojazdy do pracy, zostaje przeznaczony do wydajnej pracy w domu.

"Jest prawdopodobne, że stabilna atmosfera pracy przyczyni się do wzrostu wydajności, moim zdaniem atmosfera panująca w biurze na wolnej przestrzeni jest niepokojąca, oraz odwraca uwagę od pracy" - dodaje profesor.

 

  Według danych Eurostatu 13,7% populacji Holandii ma możliwość pracy w domu.

 

 

 

 

Według innego badania w Stanach Zjednoczonych, około jednej trzeciej pracowników biurowych w USA spędzają cały swój czas w biurze. Brytyjskie naukowcy przewidują, że do 2020 r. połowa pracowników biurowych w tym kraju będzie miała możliwość pracy z domu.

 

Izolacja społeczna

Jednak socjologowie ostrzegają, że nadmierna praca zdalna może prowadzić do izolacji zawodowej i społecznej.

"Pracując z domu, oddziela się od zespołu, ale nie jest to problemem, jeśli masz ograniczoną ilość pracy i dobre relacje z kolegami.

W żadnym wypadku nie możemy lekceważyć codziennej komunikacji z kolegami w pracy. "- zauważa duńska badaczka atmosfery pracy Karen Albertsen. ●

                             

 

 

Tłumacz - Roksolana Stetsyk.

 

Czytaj więcej:

Ec.europa.eu: Working from home in the EU
Cnbc.com: 8 productivity hacks for working from home
Lifehack.org: 10 Things You Need to do to Successfully Work From Home
Forbes.com: Employees Love Working from Home. But Are They Engaged?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice