Startup wspólnych biur w Nowym Jorku - jeden z najbogatszych na świecie

Startup wspólnych biur w Nowym Jorku - jeden z najbogatszych na świecie

04
paź
2017
Karolina Szymbor
Korzystając z freelance-booma, WeWork dostaje kosmiczną wycenę wartości rynkowej
04
paź
2017
Karolina Szymbor

Możliwość zbierania milionowe inwestycje dla wzrostu i stać się jednym z najcenniejszych prywatnych firm na świecie wydaje się utopijny dla większości przedsiębiorstw.

Jednak dla modnej amerykańskiej firmy zajmującej się projektowaniem przestrzeni roboczej stało się rzeczywistością w ciągu zaledwie kilku lat.

WeWork nie posiada żadnych metrów kwadratowych powierzchni biurowej,ale od 2010 roku wynajmuje biura na podstawie długoterminowej i zamienia je w modne przestrzenie biurowe z takimi udogodnieniami, jak tenis stołowy, eleganckie meble i darmowe piwo z beczki w każdej lokalizacji.

Następnie wynajmują biura na krótky okres dla freelancerów, przedsiębiorców i start-upów, którzy mogą wypowiedzieć umowę najmu z wyprzedzeniem w ciągu miesiąca.

Ale WeWork, założona w 2010 roku, już kosztuje więcej niż Regus.Zgodnie z najnowszymi obliczeniami, jej wartość rynkowa wynosi $16 miliardów (z potencjalnym rozwojem do $20 w najbliższym czasie), w porównaniu z $2.7 miliardów w firmie Regus.

Biorąc pod uwagę taką kosmiczną cenę rynkową, WeWork można porównać z gigantem wśród social media Snapchat, który, według magazyna Forbes, ma około 60 milionów użytkowników dziennie.WeWork znacznie wyprzedza takie udane firmy jak Spotify, Pinterest, Dropbox ifirmu oprogramowamia Zenefits, która jest rekordzistą pod względem wzrostu.

Pokolenie “My”

Jeśli spojrzysz bliżej do WeWork, to można zauważyć,że firma jest postrzegana przez potentatów rynku więcej jako firma informatyczna niż agencje nieruchomości.

IT firmy są na ogół wyceniane wyższe niż inne typy firm, ponieważ mają większe możliwości rozwoju, a tym samym są bardziej atrakcyjne dla inwestycji.

Możliwym powodem wiary inwestorów w potencjał firmy jest jej globalna sieć innowatorów -  'We Generation'. Sieć ta łączy wszystkich uczestników przez własny program komputerowy WeWork, która pozwalawszystkimwirtualnie współpracować z dowolnym miejscem na świecie.

Silna globalnaspołeczność sieciowa WeWork jest również główną przyczyną tego, żechińskie inwestorzy zainwestowali w firmę $ 1,4 miliard.

Według Artie Minsona, prezydenta WeWork, ta globalna sieć pozwala firmie jasno wyróżnić się na tle innych coworking-przestrzeni i centrów biznesowych na świecie.

"W miarę, jak będziemy powiększać WeWork, tymi aspektami, które pozwolą firmie wyróżniać się wśród innych, i dalej będą nasza najbardziej aktywna społeczność, najlepsi pracownicy oraz innowacyjne technologie, projektowanie i usługi", mówi Artie Minson.

"Widzimy, że 70% członków naszej społeczności współpracują ze sobą w jakiś sposób, a 50% zajmują się wspólnie biznesem", mówi  Eugene Miropolski, dyrektor generalny w Europie i Izraelu.

Coworking wszędzie

Networking teraz ewoluował i stał się jeszcze ważniejszą częścią biznesu dla nowoczesnych przedsiębiorców.

"WeWork podnieśli coworking na nowy poziom, dzięki uproszczeniu procesu nawiązywania kontaktów przez własnyglobalny program.Obserwujemy, że mentalność coworkingu – pragnieniedzielić się swoją wiedzą, przemyśleniami i pomysłami z innymi przedsiębiorcami - stwarza dziś znaczną wartość dla firm. Coworking staje się coraz bardziej powszechne, szczególnie wśród małych firm, przedsiębiorców indywidualnych itp.," mówi Jacob Dalhof, dyrektor generalny MatchOffice.

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje styl życia freelancera z wolnym trybem pracy, większej autonomii i elastyczności - te priorytety, które leżą u podstaw modelu biznesowego WeWork.

Według Matta Barry, dyrektora największego na świecie portalu dla freelancerów Freelancer.com przedsiębiorstwa mogą łatwo i szybko umieścić opis projektu lub zadania i znaleźć odpowiedny profil freelancera, dlatego firmy w wielu przypadkach już nie potrzebują regularnych pracowników.

"Często pracodawcy nie są zainteresowani pracą na pełny etat,a raczej w docelowym, przedmiotowym wykorzystaniu talentów. Mogą one zwiększyć lub zmniejszyć ilość roboczogodzin w razie potrzeby. Pozwala to elastycznie wykorzystywać pieniądze, przestrzeń i czas, a także płacić wynagrodzenie, zmniejszając tym samym koszty ", powiedział Matt Barry dla BBC.

Według "Forbes", 55 milionów freelancerów stanowią 35 % całej siły roboczej w Stanach Zjednoczonych. Oczekuje się, że do 2020 roku ta liczba wzrośnie do 50% i w Stanach Zjednoczonych, i w Wielkiej Brytanii.

Freelance-boom

Szacuje się, że w Danii i innych krajach europejskich w kolejnych latach zwiększy się liczba freelancerów i indywidualnych przedsiębiorców. Tylko w Danii liczba niezależnych konsultantów podwoiła się od 2007 roku.

"Popyt na dobrze wyposażone biura, centra biznesowe i coworking-prestrzeni znacznie wzrósł w ciągu tych lat - właściwie za to, że taki format biur spełnia wymagania takich pracowników na elastyczność, daje możliwości networkingu, zmniejsza koszty stałe, itp." - mówi Jacob Dalhof.

"W tej tendencji WeWork wskoczyłi do środka i zrozumieli jak go rozsądnie używać.Jeśli rynek pracy, jak oczekuje się, zwiększy ilość freelancerów w Stanah Zjednoczonych, Chinach, Europie itp. wtedy WeWork, ze swoją spójną społecznością i siecią kontaktów, stanie się naprawdę "złotymi" zyskami biznesowymi ".

Jednak dodaje, że wszystko może pójść w przeciwnym kierunku, jeśli będzie kryzys gospodarczy i rynek pracy upadnie.

Fakty o WeWork

·         Kto jest właścicielem WeWork? WeWork jest prywatną firmą, założoną przez Adama Newmana i Miguela McClewie w 2010 roku w Nowym Jorku.WeWork ma wielu inwestorów, takich jak Goldman Sachs, Harvard University i JPMorgan.

·         Jaka jest wartość rynkowa WeWork? Na etapie finansowania firmu w lutym 2017 roku, została oceniona w 16 miliardów euro. W tym samym czasie SoftBank ogłosił zamiar zainwestować $3 miliardów w WeWork.Jeśli podpiszą umowę, wartość WeWork osiągnie $20 miliardów.

·         Ilu członków ma WeWork na całym świecie? Ponad 90.000.

·         Ile powierzchni wynajmuje WeWork we wszystkich krajach świata? 7 milionów stóp kwadratowych (około 650 tysięcy metrów kwadratowych), w 150 biurach.

·         W jakich krajach firma WeWork ma przedstawicielstwo? W Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Anglii, Holandii, Kanadzie, Niemczech, Meksyku, Chinach, Korei Południowej i Australii. Wkrótce otworzą swoje biura w Indiach i Francji.

·         Czy WeWork ma jakieś nowe inicjatywy? WeWork niedawno startowali koncepcję "co-living", gdzie ludzie mogą mieszkać we wspólnej przestrzeni.

Jakie korzyści otrzymują członkowie WeWork?

·         Dobre przestrzenie robocze, gdziemogą znajdować się i współpracować zespoły dowolnej wielkości

·         Ponad 90000 członków, którzy cenią współpracę osobistą i cyfrową

·         Program, który pozwala członkom być w kontakcie i pracować wirtualnie z innymi ludźmi na całym świecie

·         Formalne i nieformalne wydarzenia, aby stymulować networking

·         Dostęp do opieki zdrowotnej i usług prawnych, wynagrodzeń i systemów płatności, IT-wsparcie

·         Edukacja i szkolenia

Przeczytaj więcej o WeWork:

Strona główna WeWork: www.wework.com

The Hustle: Why is WeWork worth so much?

The Real Deal, New York Real Estate News: What are we worth? 

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice