Sala narad - miejsce do gromadzenia się, tworzenia, burzy mózgów i innowacji

Sala narad - miejsce do gromadzenia się, tworzenia, burzy mózgów i innowacji

29
lut
2024
Steen Uno
Sale narad - mniej zdefiniowane przestrzenie na szybkie, często spontaniczne spotkania małych zespołów, zwykle od trzech do sześciu pracowników - cieszą się rosnącym zainteresowaniem w nowych, hybrydowych środowiskach biurowych firm.
29
lut
2024
Steen Uno
Przed pandemią pracownicy korzystali z firmowych sal narad głównie po to, aby znaleźć prywatność, ciszę i spokój niezbędne do skupienia się na zadaniach w pracy.

Jednak po zmianach spowodowanych covidem i manifestacji nowych, hybrydowych procesów pracy, małe, intymne miejsce spotkań firmy powróciło do swojego pierwotnego celu: Do przestrzeni i ram, gdzie można spontanicznie usiąść i poprowadzić burzę mózgów z kolegami.

"Sale narad to nie nowy wynalazek, ale zachowały swoją relewancję, ponieważ wiele spotkań często dotyczy tylko kilku pracowników. Sala narad służy krótkim, ale często spontanicznym i aktywnym spotkaniom.

Zazwyczaj nie będzie konieczności rezerwowania lub zarezerwowania sal narad w firmie. Muszą być otwarte i zachęcać do impulsywnego użytkowania przez pracowników przez cały dzień," twierdzi Allyson Strowbridge, założycielka firmy projektowej i wnętrzarskiej Ctrl+Shift+Space.

Przyjemna ramka

Salę narad definiuje mały, prywatny pokój spotkań zaprojektowany na nieformalne i/lub spontaniczne spotkania dla od 2-3 aż do 6 osób, zwykle wyposażona jest w ekran i sprzęt audio-wizualny, aby spotkania mogły obejmować również uczestników zdalnych.

"Nie jest wymagane, aby wyposażać salę narad w dużo zaawansowanej technologii, jeśli głównie celuje w małe spotkania. Powinieneś wyposażyć swój pokój lub pokoje w oparciu o konkretne potrzeby," podkreśla Allyson Strowbridge.

 

 Zazwyczaj nie jest konieczne rezerwowanie sal narad firmy - powinny być otwarte i 
zapraszać do impulsywnego korzystania z nich przez pracowników przez cały dzień. 
                                                                                                                  
         Zdjęcia: iStock


 

Intymny format i nieformalna atmosfera pokoju narad czynią go idealnym do burzy mózgów, dyskusji zespołowych, szybkich aktualizacji statusu itp.

Przede wszystkim sala narad powinna oferować przyjemną atmosferę i przyjemne otoczenie dla spontanicznych, krótkich spotkań w ciągu dnia roboczego lub szybkich sesji dzielenia się wiedzą i przerw wśród kolegów z zespołu.

Projekt i zmiana gry

Badania pokazują, że do 75-80% wszystkich spotkań w nowoczesnych firmach biurowych dzisiaj ma tylko 2 do 4 uczestników. Dlatego duże sale spotkań lub sale konferencyjne w budynku są często więcej niż na pół puste.

Po pandemii globalne środowisko biurowe dzięki rozprzestrzenianiu się hybrydowych wzorców pracy rozwinęło się w kierunku zwiększonej elastyczności, innowacyjności i intensyfikacji współpracy.

 

 Przede wszystkim sale narad powinny oferować przyjemną atmosferę i przyjemne 
otoczenie dla spontanicznych, krótkich spotkań w ciągu dnia roboczego lub sesji 
dzielenia się wiedzą i przerw wśród kolegów z zespołu.

 

 

W tym samym tempie i ramach czasowych sala narad rozwinęła się w znaczącego zmieniacza gry w nowoczesnym projektowaniu biur z własnym podejściem do dostępności, koncentracji, atmosfery i ducha zespołowego.

Dlatego wiele firm dzisiaj kładzie nacisk na urządzanie efektownych, spektakularnych pokojów narad, które wyróżniają się w środowisku biurowym i przyciągają do rozmowy, spójności i współpracy.

Zapraszaj i inspiruj

Nie ma konkretnych wytycznych dla funkcjonalnej sali narad, poza tym, że w projektowaniu, formie i wyrazie ogólnym i pod każdym względem musi zapraszać i inspirować do szybkiej i spontanicznej wspólnej komunikacji.

Zazwyczaj pokoje są wyposażone w duży ekran, tablicę, technologię do wideokonferencji, udostępnianie ekranu i inne zdalne komunikacje w połączeniu z wygodnymi siedzeniami, które mogą promować i ułatwiać relaksującą i nieformalną atmosferę podczas dialogów i dyskusji.

 


 Dzisiaj wiele firm kładzie nacisk na urządzanie spektakularnych i efektownych pokojów 
narad, które wyróżniają się w biurach i przyciągają do rozmowy, spójności i 
współpracy.                                              Zdjęcie:  Splunk, San Francisco


 

"Gdy firma ma stworzyć salę narad, kluczowe jest zaprojektowanie jej w sposób elastyczny i dostosowalny: Meble i przegrody ruchome, w razie potrzeby, oraz sprzęt techniczny ułatwiający współpracę i komunikację.

Ogólnie, przestrzeń powinna wydawać się najbardziej zapraszającym uzupełnieniem otaczającego środowiska biurowego, koncentrując się na i optymalizując współpracę, zbliżając zespoły firmy do pomysłów, rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji," wskazuje australijski deweloper biurowy Mel Pikos.  ●

 

 

Czytaj więcej:
Blog.rampart.ca: How to design a huddle room

Blog.cort.com/workplace: How huddle rooms are different
Officespacesoftware.com: What is it and how can you build one that works?
Mediascape.ltd.uk: Everything you need to know about huddle rooms in your workspace 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice