Rewolucja hybrydowa sprawia, że biura usługowe błyszczą i rosną

Rewolucja hybrydowa sprawia, że biura usługowe błyszczą i rosną

30
lis
2023
Steen Uno
Biura elastyczne i środowiska coworkingowe nigdy wcześniej nie były tak zacięte w dążeniu do zapewnienia swoim użytkownikom pracującym w hybrydowym modelu komfortu i poczucia dobrobytu w miejscach pracy - potwierdza to aktualne badanie klientów MatchOffice.
30
lis
2023
Steen Uno

  

 

Prawie cztery lata po pojawieniu się COVID-19 na świecie, globalna wydajność pracowników biurowych w modelu hybrydowym ustabilizowała się na ogół na 3-4 dniach spędzanych w biurach fizycznych i 1-2 dniach pracy zdalnej w tygodniu.

W wysiłkach mających na celu przywrócenie pracowników pracujących w hybrydowym modelu do biur, firmy aktywnie dostosowują się do nowych wymagań dotyczących biur przyszłości i tworzenia optymalnego środowiska dla obecności społecznej i kreatywnej, najnowszych technologii, innowacji, rozwoju zawodowego, itp.

Właściciele biur na całym świecie zainwestowali znaczne zasoby w aktualizację, a być może nawet przebudowę środowisk biurowych, aby stały się wygodniejsze, były dynamiczne, atrakcyjne i gościnne dla pracowników hybrydowych.

"Ponieważ firmy aktualizują myślenie o swoich biurach, widząc je jako miejsce, które dostarcza wartość w porównaniu do tego, co pracownicy mogą osiągnąć pracując zdalnie, biura usługowe dostosowujące się do potrzeb zyskują niespotykaną popularność" - podkreśla coroczne MatchOffice Client Survey 2023.


Imponujący wzrost

"W miarę jak firmy zmieniają swoje postrzeganie biura, wyobrażając sobie je jako miejsce, które dostarcza dodatkowej wartości w porównaniu do tego, co jednostki mogą osiągnąć w domu, biura usługowe o elastycznych rozwiązaniach projektowych zyskują rosnącą, niespotykaną popularność.

Biura usługowe - środowiska coworkingowe i przestrzenie biurowe - dzięki wielu elastycznym rozwiązaniom oraz stale nowym umeblowaniu i układom przestrzennym, nadal imponująco zyskują na popularności" - mówi CEO MatchOffice Jakob Dalhoff.

 

 Globalni dostawcy biur inwestują znaczne zasoby w aktualizację, a być może nawet przebudowę 
środowisk biurowych, aby stały się wygodniejsze, były najbardziej dynamiczne i gościnne dla 
pracowników hybrydowych. 
                                                                    Zdjęcia: New Work GLOBUS Kyiv/MatchOffice

 

"W naszym nowym badaniu klientów widzimy, jak odsetek zwiększającej się liczby najemców i użytkowników, którzy jako priorytet stawiają pracę w biurach usługowych, wzrósł z 72% w poprzednim roku do 79% w 2023 roku.

W miarę jak modele pracy hybrydowej stają się bardziej ugruntowane i rozpoznawane, coraz więcej pracowników biurowych odkrywa możliwości nawiązywania kontaktów i korzyści, jakie mogą zapewnić elastyczne, kreatywne i społeczne przestrzenie pracy" - dodaje Jakob Dalhoff.

Podstawowe dobre samopoczucie

MatchOffice Client Survey 2023, oparte na bieżących odpowiedziach zebranych w listopadzie od ponad 1000 menedżerów biurowych w 23 krajach, zostało opublikowane po raz dziewiąty z rzędu.

Badanie potwierdza wyniki kilku podobnych ankiet, które pokazują, że użytkownicy biur mają coraz wyższe oczekiwania i wymagania dotyczące dobrostanu w miejscu pracy - dobrostanu pod każdym względem. 

 Nowe badanie MatchOffice wskazuje na rosnącą popularność różnych udogodnień fitness w biurach usługowych, 
a łatwy dostęp do opcji networkingowych staje się coraz ważniejszy. 
                                  .
                                                     Grafika: MatchOffice Client Survey 2023  

 

 

Tak więc nowe badanie pokazuje rosnącą przynależność do biur usługowych różnych udogodnień fitness, podczas gdy łatwy dostęp do opcji networkingowych staje się również coraz ważniejszy.

"Inicjatywy związane z dobrym samopoczuciem, takie jak elastyczne rozwiązania dotyczące pracy, oferty wellness i działania wspierające zdrowie psychiczne pracowników, prowadzą do mniejszych absencji i z pewnością zwiększają codzienne zaangażowanie i produktywność pracowników" - komentuje dyrektor MatchOffice.

Konkurencyjność

Nowe  MatchOffice Client Survey 2023 podkreśla również znaczący wzrost zainteresowania i aktualnego ruchu w kierunku fizycznych biur i środowisk pracy.

"Widzimy tendencję do powrotu ludzi do biura, zarówno na pełen etat, jak i w ramach modelu hybrydowego. Elastyczność teraz obejmuje możliwość określenia prywatnych godzin pracy wykraczających poza pracę zdalną" - mówi Jakob Dalhoff. "W okresie znaczących zmian i przekształceń biura usługowe demonstrują swoją największą konkurencyjność, rozwijając coraz to nowe formy i korzyści" - dodaje CEO MatchOffice Jakob Dalhoff.

 "W czasach znaczących zmian i przekształceń biura usługowe demonstrują 
swoją silną konkurencyjność, rozwijając coraz to nowe formy i korzyści.

 

Nasze badanie potwierdza, że pracownicy teraz masowo wracają do biur, wspierając oczekiwania, że pracownicy biurowi coraz bardziej będą przyjmować elastyczne układy biurowe w ciągu najbliższych lat."   ●

 

MatchOffice Client Survey 2023:

 

MatchOffice Client Survey 2022
MatchOffice Client Survey 2021

MatchOffice Client Survey 2020
MatchOffice Client Survey 2019
MatchOffice Client Survey 2018
MatchOffice Client Survey 2017

 

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice