Przyszłość biur

Przyszłość biur

16
paź
2017
Karolina Szymbor
Otwarta przestrzeń robocza przechodzi na nowy poziom: format Living Office „mieszkanie-biuro” oferuje nowoczesne miejsce pracy, które poprawia dobrobyt społeczny, kreatywność, wydajność pracowników i ogólne wyniki firmy.
16
paź
2017
Karolina Szymbor

Klasyczna koncepcja otwartej przestrzeni roboczej, która w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat przeszła ogromny sukces w świecie biznesu, osiągnęła już swój naturalny zenit. Międzynarodowi eksperci zajmujący się architekturą i projektowaniem wnętrz biurowych uważają, że Living Office  - mieszkania-biura - jest formatem przyszłości, i wkrótce mozesz zobaczyć jego w swoich firmach.

"Zasady pracy w biurze już zmieniły się,a większość biur pozostała taka sama.Robocza przestrzeń przyszłości musi przyciągać, odżywić, stymulować i utrzymywać talenty w zupełnie nowy sposób - te talenty, które mogą stanowić innowacyjny impuls dla ich firmy ", mówi Herman Miller, jeden z największych producentów mebli w Ameryce. - "Living Office to wysoko wydajne miejsce pracy, które przedstawia codzienne doświadczenie zawodowe na wyższy poziom i pomaga firmie osiągnąć swoje strategiczne cele".

Fokus na osobowości

Biura przyszłości będą łączyć duże otwarte przestrzenie robocze z zaawansowanym formatem ogrodzonych kabin biurowych:prywatne zakątki,pomieszczenia z izolacją akustyczną i strefy ciszy, w których pracownicy mogą skoncentrować się na indywidualnych zadaniach i projektach.

Badanie, przeprowadzone przez amerykańską firmę projektowo-architektoniczną Gensler, wykazało, że  pracownicy w 2013 roku wydawali 54% swojego czasu na zadania, które wymagają ich indywidualnej uwagi, w porównaniu z 48% w 2008 roku.

"Zaprojektować jeden z naszych wnętrz formatu Living Office - to jak przygotować duży obiad" - mówi Lori G, dyrektor ds. rozwoju sprzętu biurowego firmy Herman Miller.

Nasze specjalne podejście dotyczy nie tylko przestrzeni, - musimy zadbać o realizacji poznawczych, społecznych, behawioralnych i fizycznych potrzeb każdego pracownika, niezależnie od tego, gdzie i nad czym pracują."

Mieszkanie-biuro

Koncepcja przyszłości Living Office - mieszkania-biura, -  polega na tym, że miejsce pracy dla każdej osoby łączy wygodę salonu i funkcjonalność biura, aby zaspokoić i profesjonalne i indywidualne potrzeby pracownika.

"Gdy firma koncentruje się na produktach i na jakośći wykonania pracy, wtedy proces pracy może odbywać się w "domowym" środowisku tak samo dobrze jak i na biurowym stole, jeśli proces ten jest dobrze zorganizowany" - twierdzą projektanci z Herman Miller, które w ostatnich latach oddali do użytku dziesięć różnych obszarów roboczych z koncepcją przyszłości - Living Office.

Dowiedz się więcej:

Hermanmiller.com: Living Office
Entrepreneur.com: The Open-Office Concept Is Dead
Workdesign.com: Check Out the Super Flexible Social Tables HQ

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice