Prognozy: więcej firm i przedsiębiorstw skorzysta z elastycznych opcji przestrzeni roboczej

Prognozy: więcej firm i przedsiębiorstw skorzysta z elastycznych opcji przestrzeni roboczej

25
sie
2019
Steen Uno
Wszystkie globalne badania i prognozy są zgodne: w ciągu następnych czterech lat elastyczne przestrzenie robocze mają wzrosnąć o ponad 50%. Coraz częściej firmy na całym świecie szukają coworkingowej lub elastycznej powierzchni biurowej.
25
sie
2019
Steen Uno


 

Branża elastycznych przestrzeni roboczych rozwija się, rozwija i ewoluuje. Według różnych badań przewiduje się, że około 20% powierzchni biurowej zajmowanej przez firmy korporacyjne będzie elastyczną przestrzenią roboczą w 2030 r.

Pomimo szumu w ostatnich latach wokół coworkingu, branża elastycznych przestrzeni roboczych nadal działa i rozwija się we wczesnej fazie adopcji na kilku rynkach globalnych. Dziś jednak daleko od 10% rynku nieruchomości biurowych jest elastyczna.

Obecnie oczekuje się, że globalny rynek będzie rósł w szybkim tempie do 2023 r., Wspierany przez różne silniki wzrostu, takie jak redukcje kosztów, zmienne koszty posiadania, niepewne otoczenie gospodarcze, zmieniające się modele operacyjne i inne.

W 2018 r. Rynek ujawnił rekordową liczbę 2188 nowych otwarć powierzchniowych. Według najnowszego prognozy, elastyczne globalne przestrzenie przekroczą 20 000 i prawdopodobnie osiągną 26 000 do 2022 r.

 


Nowy biznes

Dzisiejsza elastyczna przestrzeń robocza zapewnia środowisko, które wspiera dobre samopoczucie i dobrobyt pracowników, pomagając firmom stać się produktywnymi i szczęśliwymi miejscami pracy. W rezultacie branża elastycznych przestrzeni roboczych przyciągnęła duże korporacje, firmy itp.

Dwie trzecie wszystkich nowych powierzchni na świecie to nowe firmy wchodzące na rynek. Pozostała część to operatorzy, duże sieci i franczyzy , stwierdza Richard Smith, dyrektor generalny Office Freedom, globalnego biura maklerskiego zajmującego się elastyczną przestrzenią roboczą.

 

 

W miarę wzrostu liczby freelancerów i pracowników zdalnych na całym świecie branża 
elastycznych przestrzeni roboczych będzie ewoluować i wybierze opcje biurowe.
                                                                                   Photo: Trend Micro Offices Singapore

 

„Technologia sprawia, że praca poza miejscem pracy jest możliwa i praktyczna, poprawia równowagę między życiem zawodowym a prywatnym pracowników, redukuje koszty dla firm każdej wielkości. Ponadto, obecne otoczenie gospodarcze o niskim wzroście dąży do wzrostu wydajności”, powiedział raport.

73% respondentów uważa, że spowolnienie gospodarcze będzie miało pozytywny wpływ na sektor elastycznych powierzchni biurowych, a 61% kredytodawców uważa, że model ten jest mniej podatny na skutki recesji niż tradycyjne nieruchomości biurowe, ponieważ pogorszenie koniunktury może prowadzić do samozatrudnienia, zwiększając popyt na elastyczne opcje pracy.

 

 

Wiodące rynki

Największy na świecie dostawca powierzchni biurowych z obsługą, Instant Offices, ocenia, że elastyczna powierzchnia stanowi od 3% do 5% ogólnej powierzchni biurowej na głównych rynkach świata.

W ciągu najbliższych pięciu lat liczba ta przewidywanie osiągnie blisko 10%, ponieważ właściciele konwencjonalnej powierzchni zwiększą proporcję swoich ofert oddanych do elastycznej powierzchni, aby zaspokoić popyt klientów na „nieleasingową” przestrzeń roboczą.

 

 


Dwie trzecie nowych miejsc na świecie to nowe firmy wchodzące na rynek, reszta to operatorzy, 
duże sieci i franczyzy          

 

Niedawny raport opublikowany przez Office Freedom pokazał, że liczba nowych miejsc pracy w centrum Londynu w ubiegłym roku wzrosła o 42%, co czyni miasto jednym z najszybciej rozwijających się rynków elastycznej przestrzeni roboczej na świecie. Średnio co pięć dni w Londynie otwiera się nowa przestrzeń coworkingowa.

Nieuchronnie ten olbrzymi wzrost doprowadził do wzrostu konkurencyjnych stawek i obniżenia kosztów elastycznej powierzchni biurowej — w ciągu ostatnich dwóch lat ceny powierzchni biurowych w kilku obszarach Londynu spadły do 33%.

 

Znaczny wzrost

Wraz ze wzrostem liczby freelancerów i pracowników zdalnych na całym świecie branża elastycznych przestrzeni roboczych będzie ewoluować, a przejście na coworking i inne opcje elastycznego obszaru roboczego będą odgrywać jeszcze bardziej znaczącą rolę w sposobie i miejscu pracy.

Według raportu opublikowanego przez globalną kancelarię prawną Ropes & Gray, we wszystkich 100 ankietowanych menedżerach wyższego szczebla zaobserwowano umiarkowany i znaczny wzrost liczby startapów korzystających z coworkingu, 92% mówi tak samo o osobach prowadzących działalność na własny rachunek, a 73% mówi o tym samym o dużych firmach.

 


 

Na najbardziej rozwiniętych rynkach świata, Londynie i Nowym Jorku wzrost rynku 
elastycznych przestrzeni roboczych utrzymał się odpowiednio na poziomie 17% i 20%.                           
                                                                                                           Research: Instant Offices 

 

W opublikowanym niedawno raporcie Global Cities Instant Office analizuje 18 globalnych miast, które według międzynarodowego brokera powierzchni biurowych reprezentują obecnie największe elastyczne rynki pracy.

„Londyn wciąż ma o wiele więcej opcji elastycznego obszaru roboczego niż jego konkurencyjne międzynarodowe miasta, inne niż Nowy Jork. Rynki takie jak Paryż, Tokio i Chicago nie dysponują całkowitą podażą centrów, które pasują do ich międzynarodowego profilu działalności, więc możemy założyć znaczne wzrost w nadchodzących latach ”, wskazuje raport.● 

 

 

Czytaj więcej:
Officefreedom.com: The number of flexible workspaces set to increase
Ropesgray.com: Coworking - a real estate revolution?
Theinstantgroup.com: The top 18 markets for Flexible Workspace in 2019
Matchoffice.com: The rise of flex spaces helps maintain
                                                                        real estate industry optimism on top

     

 

 

 

 

 

 

 

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice