Perspektywy wynajmu buir we Wrocławiu w 2017 roku

Perspektywy wynajmu buir we Wrocławiu w 2017 roku

10
lis
2017
Karolina Szymbor
Nic dziwnego, że Wrocław zajmuje miejsce jednego z największych i najbardziej rozwiniętych miast w Polsce. Miasto awansuje w wielu przemysłowych i technologicznych w branżach, i tylko zwiększa obroty. W tym artykule zwróciliśmy uwagę na podstawę dla rozwoju każdego przedsiębiorstwa – serwisowane pomieszczenie biurowe.
10
lis
2017
Karolina Szymbor

Wrocław – jeden z centrów technologicznych w Polsce

Wrocław - to młode i jasne miasto, które stara się budować swój status w Polsce i Europie jako głównego centrum gospodarczego. Duża część jego sukcesu leży w jego doskonałej lokalizacji, w centrum kontynentu, gdzie może liczyć Berlin, Praga i Warszawa, jak i jego sąsiedzi, oraz zaawansowanej infrastrukturze transportowej.

Do głównych przemysłów miasta należą przemysł motoryzacyjny, artykuły spożywcze, elektrotechnika, finanse, przemysł medyczny i logistyka. Głównymi inwestorami zagranicznymi są Allied Irish Bank, Toyota, Whirlpool, Fagor Electrodomesticos, Volvo, Bosch, Siemens i 3M.

Według ABSL, Wrocław jest trzecim co do wielkości miejsce z punktu widzenia ilości i zatrudnienia w centrach usług biznesowych w Polsce. Firmy z całego świata, takie jak BNY Mellon, Capgemini, Credit Suisse, EY, Google, HP, IBM, McKinsey, Nokia Networks lub UBS założyły biura we Wrocławiu.

Rynek wynajmu biur w 2017 roku

Rynek biurowy we Wrocławiu odnotował rekordową wysoką podaż i wysoki poziom popytu. I tempo rozwoju stolicy Dolnego Śląska będzie nadal wysokie. Według ostatniego raportu przygotowanego przez doradcę ds. Nieruchomości Savills do końca 2018 r. we Wrocławiu powierzchnia biurowa przekroczy 1 mln mkw.

Zgodnie z prognozami Savills, rynek biurowy we Wrocławiu będzie nadal dynamicznie rozwijał się. Największymi planowanymi projektami biurowymi są: Business Garden Wrocław II (40 000 mkw.), Pin Park I i Pin Park II (35,300 mkw.) oraz Cuprum Square (33 400 mkw).

Poziom popytu w 2016 roku, kiedy 124,500 mkw. został przekazany w dzierżawę, był najwyższy w historii rynku nieruchomości biurowych we Wrocławiu.

Wrocław jest trzecim co do wielkości rynkiem biurowym w Polsce, po Warszawie i Krakowie. Jednakże powierzchnia biurowa na mieszkańca jest we Wrocławiu wyższa niż w Krakowie. Stolica Dolnego Śląska jest jednym z najbardziej przyjaznych dla biznesu środowisk w Polsce. Wrocław ma silną pozycję przede wszystkim w nowych sektorach technologii i usług biznesowych. Miasto ma też najwyższy poziom znajomości języka angielskiego w Polsce, a zatem wiele firm chce zlokalizować tamte ich R&D centra.

"Wrocław jest bardzo ważną lokalizacją na mapie biura w Polsce", powiedział Tomasz Buras, szef polskiej firmy Savills. "Duża i rosnąca podaż nowoczesnej powierzchni biurowej oraz wykształcona i wysoko wykwalifikowana siła robocza sprawia, że miasto wciąż przyciąga nowe firmy. Wrocław został wybrany przez globalne firmy informatyczne, takie jak: HP, IBM, Luxoft, Nokia i Opera Software. "

Stabilne czynsze

Czynsz w Wrocław na tym samym poziomie, jak i w innych dużych miastach regionalnych w Polsce i znacznie niższe w porównaniu z innymi europejskimi rynkami. W 4 kwartale 2016, czynszów biurowych w budynku klasy A we Wrocławiu waha się od 13 euro do 15.5 euro za mkw. miesięcznie, a w przypadku B-klasy, ceny wahały się od 10 euro i 13 euro lub 40 zł do 55 zł za m kw.miesięcznie.

Top-5 pomieszczeń biurowych do wynajęcia we Wrocławiu

         1.    Arkady Wrocławskie. Jest to nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt biurowy, oferujący zakupy, usługi, rozrywkę i biura, prezentowany na rynek w 2007 roku.

         2.    Atal Armii Krajowej. Norma zabudowy obejmuje: klimatyzację, okablowanie strukturalne, podniesione podłogi, otwierane okna i wykrywacze dymu. Budynek ma 5 pięter nad ziemią.

         3.    Centrum biznesowe ASCÓ. To nowoczesny budynek, który znajduje się na osiem kondygnacji, ma około 3 400 mkw. wynajętej powierzchni biurowej. Biura wyposażone są również w klimatyzację, podwieszane sufity,                  okablowanie strukturalne, detektory dymu, wykładziny dywanowe i ścienne.

         4.    Bema Plaza. Bema Plaza to nowoczesna przestrzeń biurowa. Wyróżnia ją fasada wykonana ze szkła, a także wewnętrzne patio z oświetloną fontanną.

         5.    Centrum Beta. To piękne biuro znajduje się w centrum miasta i ma czarującą fasadę - szklane i białe ściany. Duże okna zapewniają doskonały dostęp do światła dziennego na wszystkich poziomach. Fasada wykonana                jest ze szkła samoczyszczącego.

Top 5 miejsc dla coworkingu we Wrocławiu

1.    CO12. Biuro Współpracy CO12 to przyjazna przestrzeń biurowa do pracy. Możesz cieszyć się w naszym chłodnym pokoju, pomóż sobie z bezpłatną kawą i herbatą i poznać innych przyjaznych współpracowników.

2.    IdeaPlace. IdeaPlace to pierwsza we Wrocławiu profesjonalna przestrzeń coworkingowa dla przedsiębiorczych, dynamicznych i niezależnych osób - freelancerów działających w terenie. Oferuje możliwość korzystania z wszystkich zalet biura, ale bez zobowiązań.

3.    Centrum przedsiębiorczości i biznesu. Jeśli potrzebujesz miejsce na organizację imprez, seminariów, szkoleń, spotkań lub spotkań biznesowych - dowiedz się więcej o naszych pokojach. Teraz możesz wypożyczyć 3 sal konferencyjnych, 12 miejsc pracy dla coworkingu i sala konferencyjna, na jeden dzień lub kilka dni lub dłużej.

4.    Pilot Wrocław. Pilot - to talent na platformie popytu, który pomaga start-upam i firmam budować piękne produkty. W Pilot wierzymy w innowacje i przedsiębiorczość i skupiamy się na społeczność i edukacja. Ale to przede wszystkim kawiarnia, więc jeśli nie podoba ci się ten rodzaj miejsca,to musisz dobrze pomyśleć,  przed wyjazdem do tego miejsca.

5.    Business Link Wroclaw. Niepowtarzalna społeczność startowa nawiązuje do Business Link Wroclaw, kolejnej przestrzeni kooperacyjnej pod parasolem Business Link, rozrzuconego po całej Polsce. Tutaj można znaleźć doradców, trenerów biznesowych i mnóstwo użytecznych wydarzeń i sesje sieciowe

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice