Perspektywy wynajmu biura w Warszawie w 2017 roku

Perspektywy wynajmu biura w Warszawie w 2017 roku

17
lis
2017
Karolina Szymbor
Jakie skojarzenia masz na myśli ze słowami "nowoczesne biuro"? Dla aktywnej i nowoczesnej osoby koncepcja "nowoczesnego biura" jest nierozdzielna od twórczego wnętrza, wspólnej przestrzeni roboczej i nowoczesnych udogodnień. Ale co właściwie gotowy nam przedstawić rynek wynajmu biur w Warszawie? To pytanie będziemy ujawniać w artykule poniżej.
17
lis
2017
Karolina Szymbor

Pytanie dnia - potrzebujemy biura

W procesie rozwoju biznesu w Polsce przedsiębiorcy mają do czynienia z koniecznością pomieszczenia biurowego.

Pomimo dynamiki rozwoju, Polska pozostaje jednym z najtańszych krajów UNII europejskiej.

Ale nie wszystkie firmy na nowoczesnym rynku zazwyczaj kupują nieruchomość. Niektórzy przedsiębiorcy uważają, że to irracjonalna dystrybucja zasobów, a także w ogóle niekorzystne podejście do kwestii pomieszczenia. Rzeczywiście, nowoczesny rynek nieruchomości oferuje wiele opcji, wnętrze i miliony nowoczesnych, dobrze wyposażonych miejsc pracy.

W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na coworking-przestrenie i wynajem wspólnych biur.Coraz więcej firm niż kiedykolwiek ma tę zaletę: elastyczny sposób pracy w celu obniżenia kosztów, zwiększenia elastyczności i oferowania więcej możliwości dla zespołów.

Właśnie, dlaczego wynajem?

Oto kilka powodów, dla których wynajem jest bardziej opłacalny niż zakup:

         ·  Idealny do rozpoczęcia biznesu

Wszyscy wiemy, że założenie własnej firmy jest dość trudne.Takie przedsięwzięcie wymaga poważnych i dużych inwestycji, których duża część idzie na zakup pomieszczenia biurowego, jego remont, zakup mebli i wszystkich niezbędnych urządzeń biurowych.Wynajem biura pozwoli w pełni wykreślić ten artykuł wydatków. Za niewielką opłatą można uzyskać wyposażone we wszystkie niezbędne powierzchnię biurową, usytuowaną w dogodnym dla сiebie miejscu.

         ·  Mobilność

Jeśli twoja firma dopiero zaczyna się rozwijać, lub planujesz rozszerzenie firmy i  wyszukiwanie nowych pracowników, więc wkrótce zaistnieje potrzeba w biurowym pomieszczeniu większej powierzchni. Jako właściciel biura, trzeba go sprzedać, a to zwykle zajmuje dużo czasu. Jeśli proces potrwa długo, to może przynieść straty. Jeśli korzystałeś z wynajmowanej powierzchni biurowej, wszystko, co musisz zrobić, to znależć  bardziej korzystne pomieszczenie i sporządzićnowę umowę najmu. Ważne jest i to, że nie trzeba przewieźć wszystkie meble biurowe i technikę, bo w nowym biurze, wziętym do wynajęcia, będziesz miał i nowe wygodne meble, i nowoczesne urządzenia.

         · Znaczna oszczędność twoich pieniędzy

Znajdując się w wynajętym pomieszczeniu w centrum miasta, można spędzić wiele mniej pieniędzy, niż gdyby kupowali i spełniali swoje biuro, znajdujące nawet nie w centrum miasta. Będąc właścicielem lokalu zdalnego od centrum, będziesz stracić wielu potencjalnych klientów, którzy najprawdopodobniej dadzą pierwszeństwo konkurentam, których biuro znajduje się w dogodniejszym dla nich miejscu. Dlatego, wybierając lokal pod biuro, uważaj, aby znajdował się nie w jakimś odległym miejscu, a w centrum miasta. Do tego samego, więc można mieć pewność, że pracownicy firmy będą mniej spóźnić się do pracy.

Wadą najmu można uznać tylko to, że nie każdy właściciel lokalu pozwoli ci przeprowadzić przebudowę pomieszczenia biurowego.

Coworking-przestrzeń jako najlepszy wariant biura

Dziś coraz rzadziej można spotkać osoby, która nie słyszała o tym innowacyjnym podejściu do pracy w biurze. Ten rodzaj pracy jest odpowiedni zarówno dla freelancerów, jak i początkujących przedsiębiorców, którzy właśnie weszli na rynek i nie mają wystarczających środków na wynajęcie własnego biura.

Ma coworking jak wiele zalet, tak i kilka wad. Do zalet można zaliczyć następujące:

         ·  Pracować w zespole i komunikować się z innymi ludźmi, a także nawiązywać relacje biznesowe, poznawać nowych znajomych, wymieniać się doświadczeniem i pomysłami

         ·  Wzajemna pomoc, ponieważ najczęściej ludzie, którzy spotykają się w coworkingu, łączy ze sobą wspólne zainteresowania i wiedzę, które może pomóc w realizacji każdego projektu;

         ·  Atmosfera pracy. Ci, którzy pracują w domu, mogą zgodzić się z faktem, że domowa atmosfera często myli atmosferę roboczą,szczególnie, jeśli w domu są małe dzieci. Między innymi, brak kontroli podręcznika sprawia, że coworking to idealne miejsce do pracy, pracownik sam kontroluje przyjście i odejście z pracy, w porze lunchu, i tak dalej.

Wady:

         ·  Nikt nie anulował kosztów transportu;

         ·  Hałas, w porównaniu z własnym biurem;

         ·  Mimo wszystko obcy ludzie, wielu na początku może czuć się nieswojo w nowym i obcym dla siebie zespole.

To chyba kilka słów o coworkingu.

Popyt na biura - czego się spodziewać?

Co roku eksperci w dziedzinie oceny koniunktury na rynku przeprowadzają dokładne badania, a tegoroczne wyniki były raczej optymistyczne.

W 2016 r. była zarejestrowana rekordowa liczba ukończeń. W 21 projektach ponad 407 000 m2 powierzchni biurowejzostały dostarczone na rynek, drugi kwartał był najbardziej aktywny (227 000 m2).

Popyt zarejestrowany w 2016 roku w Warszawie był o 9% niższy niż rekordowy 2015 rok i wyniósł 755,000 m2.

Obecnie w budowie jest 1,5 mln m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, z czego 46% znajduje się w Warszawie.

Dostępność wysokiej jakości powierzchni biurowych w Warszawie i ośmiu regionalnych miast przyciąga nowych najemców na rynku, co wpłynie pozytywnie na dalszy rozwój miasta.

Top najlepszych miejsc do coworkingu w Warszawie

         ·  Reaktor - Reaktor jest domem dla przedsiębiorczości, z żywą idealną atmosferę dla freelancerów, cyfrowych nomadów i młodych firm.Czynna przez cały rok, z dostępem do biurka przez całą dobę, super-szybki dostęp do Internetu i piękny odkryty ogród na słoneczne dni.

         · Campus Warsaw- przestrzeń Google dla przedsiębiorców w Warszawie.Znany jako inspirujące miejsce, które przyczyniło się do stworzenia prosperującej społeczności startupów.

         ·  Noa - zainspirowany sensem pracy noa Hebrew, zespół z kompanji Noa zaczął naprawdę ruch w Warszawie. Oferując nowoczesną, współczesną przestrzeń roboczą w centrum miasta, mają wiele możliwości roboczy, począwszy od dedykowanych biurków, prywatnych biur do wirtualnego biura.

         ·  Idea Hub  - Idea Hub to innowacyjny coworking-przestrzeń przez Idea Bank. Coraz popularniej jest przestrzeń przeznaczona dla młodych przedsiębiorców, którzy potrzebują wygodnego biurka, dostępu do internetu, kawy i wiedzy, ale także jako centrum dla nawiązania kontaktów i spotkań biznesowych.

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice