Gorąca oferta po koronie dla wielu pracowników biurowych: Praca z domu - na stałe

Gorąca oferta po koronie dla wielu pracowników biurowych: Praca z domu - na stałe

15
cze
2021
Steen Uno
Świat biznesu ponownie się otwiera, ale wiele znanych globalnych firm biurowych rozważa umożliwienie swoim pracownikom swobodnego wyboru pracy w domu na stałe – wielu z nich nawet wprowadza obowiązek WFH.
15
cze
2021
Steen Uno
Zimą kilka głównych światowych marek – firmy IT, banki, organizacje i inne – zdecydowało się dać wielu swoim pracownikom biurowym swobodę ustalania priorytetów, czy wolą pracować w swoim domowym biurze przez cały czas.

W następstwie kryzysu koronowego brytyjski międzynarodowy bank inwestycyjny HSBC właśnie zaoferował 1200 pracownikom call center możliwość stałej pracy z domu.

Jeden z wiodących brytyjskich wydawców wiadomości, który publikuje tabloidy, takie jak Daily Mirror, Daily Express i Daily Star, powiedział większości swoich dziennikarzy, że w przyszłości będą na stałe pracować z domu.

W Danii firma informatyczna Bornerups Datacenter w Thisted zdecydowała, że oprócz rocznego przestoju koronowego, zdecydowała się zakończyć dzierżawę biura i pozwolić 20 pracownikom kontynuować pracę z domu.

 

Wiele korzyści

Zaoszczędzony grosz to grosz zarobiony, ale zamiast tego duńska firma zaprasza swoich pracowników na fizyczne spotkania w nowym biurze.

„Podjęliśmy tę decyzję, aby dostosować się do naszej rzeczywistości: częściowo z powodu korony, a częściowo dlatego, że jako firma cyfrowa korzystamy z dostępnych platform. Zdaliśmy sobie również sprawę, że istnieje wiele korzyści związanych z pracą w domu” – powiedział CEO Carsten Søe-Larsen podkreśla.

 


 Coraz więcej firm biurowych pozwala swoim pracownikom na stałe przebywanie w
domu i pracę z kuchni lub domowego biura.                                              Zdjęcia: iStock

 

 

W Anglii rzecznik prasowy Daily mówi, że magazyn, w wyniku aktualnych badań, jasno dał do zrozumienia, że większość uważa, iż miejsca pracy w domu lepiej odpowiadają ich potrzebom.

„W przyszłości nasi koledzy będą albo pracować w domu w pełnym wymiarze godzin, albo łączyć domowe biuro ze stacją roboczą w jednym z naszych 15 centrów. Dzięki dostępowi do sal konferencyjnych zapewniamy pracownikom możliwość utrzymywania kontaktów towarzyskich, a także kontaktów twarzą w twarz. stawić czoła współpracy”.

 

Radykalna zmiana

Przed Wielkanocą firma Ford Motor Company ogłosiła, że producent samochodów pozwala teraz 30 000 pracownikom biurowym pracować według elastycznego modelu hybrydowego, pozwalającego im przychodzić tylko na spotkania i imprezy towarzyskie.

Decyzja jednego z największych amerykańskich pracodawców sygnalizuje radykalną zmianę nastawienia i drastyczną zmianę kursu w amerykańskim świecie biznesu.

 


 Co zaskakujące, wielu pracowników biurowych wydaje się chętnych do kontynuowania pracy 
w domu na stałe – pozostawiając swoje biura z pustymi stanowiskami pracy.

 

 

W nowej ankiecie przeprowadzonej przez giganta oprogramowania Citrix Systems, 16% respondentów biurowych nalega na chęć kontynuowania pracy w domu, ponieważ nie widzi powodu, dla którego nie miałoby tego robić.

45% zauważa, że w przypadku zmiany pracy zaakceptują tylko te opisy stanowisk, które zapewniają elastyczne możliwości pracy, w tym zadania do wykonania z domu (WFH).

 

WFH jak musi

Według innych podobnych badań nawet jedna trzecia respondentów deklaruje gotowość do rezygnacji z pracy, jeśli po kryzysie koronowym nie mogą już pracować w domu.

W kilku dużych firmach biurowych wielu pracownikom w końcowej fazie blokad udało się już wynegocjować indywidualne plany, które zapewniają im stałą możliwość pracy z domu.

 


 Według kilku badań nawet jedna trzecia respondentów jest gotowa zrezygnować z z pracy, jeśli 
pokoronie nie będzie już mogła pracować w domu. 

 

 

„Firmy muszą rozpoznawać potrzeby pracowników w zakresie indywidualnej autonomii w zakresie godzin i miejsc pracy. Potrzeby rosną w miarę jak otrzymujemy coraz bardziej zróżnicowane zadania w pracy.

Jeśli pracownicy nie chcą fizycznie wchodzić do miejsca pracy, nawet jeśli mogą, ponieważ uważają to za mniej skuteczne, firma musi zważyć tę wolność z długofalowymi interesami i wartościami, takimi jak zaufanie, odpowiedzialność i więź.

Kluczowe jest znalezienie odpowiedniej równowagi między preferencjami indywidualnymi a preferencjami zespołu firmy, chociaż może to stanowić wyzwanie” – podkreśla Pascale Peters, profesor strategicznego zarządzania zasobami ludzkimi na Netherland Nyenrode Business University.  ● 


 

Read more:
Forbes.com: How to ask your boss to work from home permanently
Dailymail.co.uk: HSBC offers more than 1,200 call centre staff to WFH permanently
Techrepublic.com: 1 in 3 employees will quit if WFH ends, according to a new survey
Theguardian.com: Mirror owner to tell most journalists to permanently work from home
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice