Gdy projekt twojej przestrzeni biurowej i wystrój wpadną między dwoma stołkami.

Gdy projekt twojej przestrzeni biurowej i wystrój wpadną między dwoma stołkami.

25
lut
2020
Steen Uno
Biuro oparte na działalności określa przyszłe środowisko pracy. Jednak zbyt wiele firm projektuje zbyt wiele nieplanowanych elastycznych przestrzeni, niezdolnych do zrównoważenia i wsparcia wydajności pracowników, według duńskiego eksperta w dziedzinie projektowania miejsc pracy.
25
lut
2020
Steen Uno
„Wszyscy, którzy pracujemy bardziej głowami niż rękami, mają te same dwie dominujące potrzeby: potrzebę wielu różnych rodzajów współpracy i potrzebę pracy w pojedynkę. Dla niektórych osób równowaga wynosi 50–50, dla innych, którzy produkują więcej, może to być odpowiednio 20-80 współpraca i samodzielna praca.

Problem z wieloma nie do pomyślenia dużymi przestrzeniami polega na tym, że ich celem jest wspieranie obu działań w tym samym miejscu, w tym samym czasie i najczęściej bez dodatkowych udogodnień. Dopiero gdy zaczniemy koncentrować się na tym, gdzie są pracownicy i jakie działania podejmują w ciągu dnia pracy, możemy rozpocząć projektowanie naszych biurowych metrów kwadratowych z odpowiednimi udogodnieniami ”.

Lene Becker from LAIKA Room Design, ekspert w dziedzinie projektowania miejsc pracy i dyrektor generalny, wspiera firmy w wyjaśnianiu, projektowaniu i wyposażaniu przestrzeni biurowych i środowisk pracy.

Uważa, że firmy nie dbają w wystarczającym stopniu o rzeczywiste potrzeby pracowników i przestrzeni biurowej podczas projektowania nowych nowoczesnych, zazwyczaj opartych na działalności środowisk.

 

Projektowanie oparte na aktywności

Pracownicy bardzo często pracują w pojedynczych cyklach, dlatego ich potrzeby współpracy i koncentracji w dużych przestrzeniach otwartych pojawiają się asynchronicznie w ciągu dnia.

Gdy firma rozpoczyna swoją podróż opartą na działaniach, przydatne będzie zebranie faktów na temat tego, jak organizacja wykorzystuje istniejące aktywa za pomocą różnych pomiarów ilościowych i jakościowych ”- mówi Lene Becker.

 

  Problem z źle pomyślaną powierzchnią biurową polega na tym, że koncentrują się one 
na wspieraniu potrzeby współpracy pracowników i koncentrują się wyłącznie na sobie.
                                                                             Photos: LAIKA Space Design 

  

„Jeśli w krótszym okresie skupimy się na treści naszego dnia roboczego, odkryjemy wiele różnych rodzajów działań, które wypełniają nasz kalendarz pracy i ich znaczenie dla siebie.

Znamy metodę różnych paradygmatów żywieniowych, opartą na założeniu, że rejestrowanie naszych posiłków tworzy przegląd tego, co wkładamy do ust. Jednak w przeciwieństwie do konkretnych podejść dietetycznych, praca oparta na aktywności nie polega na pozbyciu się „pustych przekąsek kalorycznych”, ale na maksymalnym wykorzystaniu ich ”.

 


Zróżnicowane przestrzenie

Oparte na działaniach projektowanie miejsc pracy i przestrzeni stało się obecnie koniecznością, gdy firmy każdej wielkości i branży starają się wdrożyć nowe lub zaktualizować swoje istniejące miejsca pracy.

„Projekt biura powinien odzwierciedlać potrzeby naszego mózgu oraz ułatwić i intuicyjnie znaleźć rozwiązanie w naszym środowisku” - powiedziała Lene Becker.

 „Firmy w niewystarczającym stopniu koncentrują się na faktycznych potrzebach
woich pracowników w zakresie miejsca pracy i przestrzeni roboczej,” 
Duński ekspert z projektu pracy Lene Becker, LAIKA Space Design, states.

 

 Różne przestrzenie dla różnych działań ”- brzmi ogólny nagłówek LAIKA dla firm postanowił zreorganizować i zróżnicować przestrzeń roboczą w oparciu o projekt i wystrój oparty na działalności:

„Baza domowa” w określonych strefach, aby wyjaśnić, czy pracownik biurowy jest cichy lub rozmawia, otwarte zaplecze konferencyjne na nieformalne spotkania, inspirujące miejsca spotkań podczas burzy mózgów, dobrze zaprojektowane sale konferencyjne na potrzeby bardziej obszernych prezentacji oraz ciche strefy, aby pozostać niezakłóconym.

 


Różnorodność i dobre samopoczucie

„Zainteresowanie zmianą codziennej pracy w przestrzeni i zachowaniu jest konieczne i ważne dla naszej satysfakcji z pracy. Jako osoby i organizacje wiele można zyskać dzięki otwartemu podejściu do naszej pracy i temu, co my, ludzie, musimy rozwijać:

Społeczność, współpraca, zabawa, spokój, poczucie wydajności - to cechy należące do dobrze zaprojektowanego, opartego na aktywności środowiska pracy z paletą przestrzeni na wszystkie nasze codzienne czynności i potrzeby ”- podkreśla Lene Becker.

 
Różne przestrzenie dla różnych działań, nagłówki LAIKA dla każdej firmy zdecydowały 
się na reorganizację i zróżnicowanie przestrzeni roboczej na projekty i dekoracje oparte na zadaniach.

 

„Ponieważ jako ludzie naturalnie poszukujemy tej zmiany, nasz mózg stale potrzebuje różnego rodzaju działań, aby utrzymać energię w ciągu dnia roboczego i optymalnie produkować.

Podnosi wymagania dotyczące wysokiej jakości projektów firm opartych na działalności, aby różne urządzenia komunikowały się i odpowiadały różnorodnym codziennym potrzebom pracowników ”- dodaje Lene Becker. 

 

 

Czytaj więcej:
Laika-rumdesign.dk: Well thought-through space planning and workplace design
Officesnapshots.com: Activity-based office workplaces and designs
Cowrks.com: Types of Active Spaces You Need to Work at Your Productive Best
Robinpowered.com: The Ultimate Checklist for Adopting a Flexible Work Environment

 

 

 

 

 

 

 

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice