Coworking-trend podnosi wyposażone biura do nowej wysokości

Coworking-trend podnosi wyposażone biura do nowej wysokości

12
wrz
2017
Karolina Szymbor
Popularność coworkingu jest jednym z powodów tego, że wyposażone biura trzeci rok z rzędu pomyślnie kroczą do przodu i podnoszą stawki czynszu. Wszystkie najnowze dane można znaleźć w ankietie brąnżowej MatchOffice
12
wrz
2017
Karolina Szymbor

Już po raz trzeci z rzędu wyposażone biura udowadniają, że ich popularność i sukces rosną, i to widać wyraźnie w nowej międzynarodowej branżowej ankietie MatchOffice.

Wzięło w nim udział 742 wyposażone biura w 42 krajah: 70% respondentów mają pozytywne oczekiwania na biznes na cały rok 2017 – a to o 14% więcej, niz w 2016.

Wśród wszystkich badanych krajów najbardzej optymistyczne nastroje w Skandynawii.

W rankingu przewodzi Szwecja - 34.7% respondentów bardzo pozytywnie nastawieni do 2017 roku, a za nią w ślad idzie Dania - tu 25 procentwyposażonych biur uważa, że rynek wzrośnie.

Nowy kierunek

Nie wszystkie popularne miejsca pracy coworkingu można przypisać do kategorii dobrze wyposażonych biur.

Ale ilość tych, co mają wszystko, co niezbędne, aby od razu rozpocząć pracę, bardzo pobudza optymistyczne nastroje wśród uczestników rynku i napełnia je nadzieją, że bardzo wyraźnie w obecnym badaniu.

"Przemysł nieruchomości wkrótce pójdzie w innym kierunku. Uważam, że coworking-trend – tylko pierwszy znak tych zmian, na które możemy się spodziewać w następnych latach", mówi JacobDalhof, dyrektor generalny MatchOffice.

"Firmy wszystkich rozmiarów teraz coraz bardziej świadomi, że w celu zapewnienia konkurencyjności muszą stworzyć miejsca pracy,które sprawią, że pracownicy będą szczęśliwi i produktywni".

"Wynajem biur z długotrwałym kontraktem coraz częściej zastąpione elastycznymi rozwiązaniami. Przyszłość wymaga maksymalnej zdolności adaptacyjnej od biur i pomieszczeń roboczych. Wyposażone biura i coworking-przestrzenie doskonale nadają się do wypełnienia tej niszy na rynku ".

Więcej popularności

Branżowę badanie MatchOffice pokazuje, że europejskie wyposażone biura na krok po przodu tradycyjnych: one przyczyniają się do wzmocnienia sieci profesjonalnychi stymulują tym samym boom na wspólne przestrzenie robocze.

"Rynek europejski wygląda bardzo żywy w 2017 roku. Popularność wyposażonych biur rośnie w całej Europie, i to wyraźnie widać po wynikach naszej ankiety".

"Średnie obciążenie w Europie wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym, a ponad 50% respondentów oczekuje jeszcze więcej najemców tego roku" - taki wniosek widzimy w branżowym badaniu MatchOffice 2017.

"Jeśli chodzi o poziom cen, rynek osiągnął stabilność.Większość dostawców utrzymywali ceny na poziomie roku ubiegłego, a kwartał odnotował wzrost”.

"Co trzeci dostawca oczekuje wzrostu rentowności w najbliższej przyszłości. W sumie prawie 70% badanych biur bardzo pozytywnie nastawieni co do rozwoju branży w przyszłości".

Kluczowe fakty

Cztery z pięciu ankietowanych dostawców stwierdziło, że ich pomieszczenia zostały załadowane ponad 70%, przy tym, że tylko jeden z dziesięciu zaznaczył, że udało się wynająć mniej niż 60% powierzchni.

Ponad połowa wskazała, że czynsze wzrosły w porównaniu z rokiem 2016 i spodziewają się, że wzrost ten utrzyma się w kolejnych dwóch kwartałach.

W ogóle, branżowe badanie MatchOffice 2017 pokazuje, że:

·         51,8% wyposażonych biur na świecie mają pozytywne nastroje na resztę 2017, a 17,4% z nich jest bardzo pozytywnych. Oba wskaźniki wzrosły od ubiegłego roku

·         Wyposażone biura w Danii, Belgii, Niemczech, Włoszech, Holandii, Hiszpanii i Szwecji bardzo optymistyczne (60-70% respondentów)

·         W Holandii dostawcy najbardziej radośnie postrzegają przyszłość: 68,6% oczekuje tylko dobrych wiadomości.

 

Przeczytaj cały raport w języku angielskim tutaj: MatchOffice Survey Report 2017.

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice