COVID-19 zmusza firmy do zmniejszania powierzchni biurowej, czynszu i pracowników

COVID-19 zmusza firmy do zmniejszania powierzchni biurowej, czynszu i pracowników

01
wrz
2020
Steen Uno
Globalny rynek biurowy pozostaje w chaosie z powodu krachu koronowego, który zakłóca zapotrzebowanie firm na powierzchnię biurową, umożliwiając operatorom krwawienie i zmuszając inwestorów do wstrzymania się od pracy, stwierdza raport z badania MatchOffice COVID-19.
01
wrz
2020
Steen Uno


Steen Uno

 

Cztery na pięć firm biurowych w Europie, Azji i Ameryce Północnej spodziewa się, że konsekwencje wpływu COVID-19 nieuchronnie wpłyną na ich przyszłe umowy najmu i umowy.

Globalny krach koronowy zaszkodził gospodarkom trzech z czterech (73%) europejskich firm i aż dziewięciu z 10 (88%) przedsiębiorstw w Azji i Ameryce Północnej.

Ponadto pandemia zmusza siedem na 10 europejskich firm do ograniczenia fizycznych środowisk biurowych, podczas gdy 58% azjatyckich firm biurowych, 38% europejskich i 25% północnoamerykańskich firm liczy na zbliżające się redukcje personelu.

Sytuacja jest tak ciemna i ponura, jak wynika z nowego badania przeprowadzonego przez międzynarodowy portal wynajmu MatchOffice, COVID-19 Survey Report 2020, który koncentruje się na wpływie korony na branżę nieruchomości komercyjnych.

 

Downscaling

W tej chwili właściciele i najemcy na całym świecie odczuwają silną presję, aby zmniejszyć skalę do„ nowej normy ”i zreorganizować swoje przestrzenie biurowe i środowiska, aby dostosować się do nowych wymogów bezpieczeństwa i zdrowia.

Większość naszych respondentów przyznaje, że czeka ich obowiązkowa zmiana siodełka i redukcja wynajmu. Ze względu na olbrzymie skutki korony, kilku operatorów ankiet musi również ograniczać liczbę swoich pracowników- komentuje dyrektor generalny MatchOffice, Jakob Dalhoff.

 Według raportu z badania MatchOffice COVID-19, siedem na 10 europejskich firm musi 
zmniejszyć swoje biura - ponad co trzecia firma biurowa spodziewa się również redukcji personelu. 
Foto: iStock

 

Według ostatniego badania - opartego na sierpniowych raportach od 1172 biur w 53 krajach - globalny kryzys koronowy spowodował, że 42% pracodawców w Ameryce Północnej, 52% w Europie i aż 77% w Azji przyjęło nową pozytywną opinię. stosunek do pracy domowej.

„W fazie ponownego otwarcia, nasze badanie MatchOffice pokazuje, że około połowa operatorów biur w Europie, Azji i Ameryce Północnej wprowadziła bardziej pozytywne praktyki w zakresie pracy domowej swoich pracowników” - mówi Jakob Dalhoff.

 


Wypowiedzenie umowy najmu

Podobne aktualne badania potwierdzają, że pandemia zmieniła potrzeby wielu najemców biur. Z powodu pracy zdalnej lub spowolnienia gospodarczego większość najemców prawdopodobnie nigdy więcej nie będzie potrzebować tyle powierzchni, ile wynajęli.

W ankiecie przeprowadzonej w języku angielskim trzy czwarte z 500 liderów biznesu szacuje, że COVID-19 będzie wywierał presję na ich firmy, aby w przyszłym roku ograniczały się do mniejszych powierzchni biurowych. Jedna trzecia ma dojrzałe plany przeniesienia się do niższych środowisk, a ten sam procent już szuka tańszych umów najmu biur.

 


 Według nowego badania MatchOffice 75% europejskich właścicieli biur ogłasza
że pandemia wpłynie na ich dzierżawy i przyszłe dzierżawy.          Grafika: MatchOffice

 

Na azjatyckich rynkach biurowych gigant inwestycyjny Morgan Stanley przewiduje, że praca domowa podczas przestoju koronowego zdecydowanie stała się nową normą na rynku pracy.

Dlatego azjatyckie firmy muszą liczyć się z wypowiedzeniem umowy o 3–9% obecnych biur, co pozwoli im zaoszczędzić 10–15% kosztów najmu w ciągu najbliższych trzech lat.

Jedną z opcji, która wydaje się oczywista, jest współdzielenie biurka. Jeśli wszyscy pracownicy biurowi pracują w domu raz w tygodniu, zmniejszy to zapotrzebowanie firmy na przestrzeń o 20%, szacuje Stanley Morgan. Jeśli firma znów potrzebuje więcej przestrzeni, najlepszym rozwiązaniem będzie wspólne biuro lub przestrzeń coworkingowa.

 


Nowa normalność

The MatchOffice COVID-19 Survey Report 2020 podkreśla, w jaki sposób dostawcy i wynajmujący na całym świecie są obecnie w trakcie reorganizacji i dostosowania swoich powierzchni biurowych i nieruchomości do wszystkich nowych norm, warunków, kierunków i wymagań.

Korona spowodowała, że sześć na 10 firm w Europie stworzyło nową infrastrukturę i zreorganizowało sposób, w jaki ich pracownicy mogą najlepiej powrócić do codziennego rytmu pracy.

 


 Niewątpliwie rynek biurowy stoi w obliczu trudnego okresu, w którym zmiana rzeczywistości będzie 
wywierać dużą presję na prawdopodobnie większość operatorów, aby ponownie rozważyć warunki najmu.

Jakob Dalhoff, prezes MatchOffice, przewiduje.

   

 

„Na szczęście globalne firmy ponownie otwierają się w dużych ilościach. Nasze badanie COVID-19 potwierdza przełom w zakresie telepracy, który ogranicza przyszłe potrzeby firm w zakresie powierzchni biurowych i unowocześnia przestrzeń, której będą potrzebować, tak elastycznie, jak to tylko możliwe.

Rynki biurowe bez wątpienia stoją w obliczu bardzo trudnych czasów. Zmieniające się realia rynkowe będą wywierać bardzo silną presję na wielu operatorów, prawdopodobnie większość, aby ponownie rozważyli swoje obecne warunki najmu i zmniejszyli wielkość przyszłych powierzchni biurowych i powierzchni ”, przewiduje prezes MatchOffice, Jakob Dalhoff. ●

 

 

Read the MatchOffice COVID-19 Survey Report 2020


                                                                                                                  

 

Czytaj więcej:
Jdsupra.com: How the Pandemic Will Change Office Leases
Kalkinemedia.com/uk: Business Leaders Predict Office Downsizing
Personneltoday.com: Office rents tumble as leading firms back homeworking
Uk.finance.yahoo.com: 73% of UK business leaders predict office downsizing in the coming year

 

 

 

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice