Ciasno w domu? Rozłóż swoje domowy biuro - i z powrotem je schowaj

Ciasno w domu? Rozłóż swoje domowy biuro - i z powrotem je schowaj

30
maj
2023
Steen Uno
Pandemia minęła, a praca hybrydowa przenosi się do Twojego domu - ale nie każdy ma wystarczająco dużo miejsca na domowe biuro. Jednak amerykańska firma projektująca wnętrza, Ori Living, oferuje innowacyjne rozwiązanie: inteligentne biuro, które można rozwinąć w salonie.
30
maj
2023
Steen Uno

 Po koronawirusie, praca hybrydowa na stałe zagościła w prywatnych domach. Domowe biura są teraz stałą i zintegrowaną częścią wielu mieszkań, co może łatwo stwarzać wyzwania w mieszkaniach z niewielką liczbą pokoi.

Amerykańska firma zajmująca się projektowaniem wnętrz domowych, Ori Living, może mieć rozwiązanie i jest gotowa je rozwinąć także w Twoim salonie: Wygodne biuro na kółkach, gotowe do rozłożenia i schowania z powrotem za pomocą jednego przycisku.

Część salonowa zawiera półki i ścianę z telewizorem z płaskim ekranem, a część biurowa składa się z dwóch stanowisk pracy: biurka z krzesłem biurowym i miejsca na kilka monitorów PC oraz, na przeciwległej ścianie, opcji biurka stojącego.

Po zakończeniu pracy, moduł biurowy jest z powrotem chowany na miejsce i przekształca się w stylową ścianę z telewizorem, która, mając głębokość zaledwie 85 cm, staje się naturalną częścią salonu.

Oddzielanie pracy od życia osobistego

„Naszym celem było stworzenie eleganckiego, elastycznego i praktycznego rozwiązania przestrzennego dla nas wszystkich, którzy z dnia na dzień przeszli na pracę lub naukę z domu," mówi założyciel i dyrektor generalny Ori Living, Hasier Larrea.

„Domowe biura często sprawiają, że trudno nam oderwać się od pracy. Nasze Kieszonkowe Biuro to azyl, w którym możesz skupić się na pracy, a potem 'zamknąć sklep' i wrócić do swojej osobistej przestrzeni i prywatności."

 

 Stylowe i wygodne Kieszonkowe Biuro od Ori Living ułatwia oddzielenie pracy 
od życia domowego: Jednocześnie zapewnia efektywne podejście do pracy i 
zachowuje w domowym środowisku dotyk dobrego samopoczucia po godzinach pracy.

 

Stylowe i praktyczne rozwiązanie biurowe Ori Living ułatwia i uprzyjemnia oddzielanie pracy od życia domowego w prywatnym mieszkaniu. Jednocześnie zapewnia efektywne podejście do pracy i zachowuje dotyk dobrego samopoczucia w domowym środowisku po godzinach pracy.

Moduł Kieszonkowego Biura na kółkach jest obecnie dostępny w dwóch rozmiarach: średni model o długości ściany 183 cm i duży model o długości 244 cm.

  

Spadek

Najnowsze dane pokazują, że hybrydowa praca i praca domowa pracowników biurowych na amerykańskim rynku pracy spadają rok po wycofaniu większości ograniczeń covidowych.

Według aktualnego badania, 35% pracowników, którzy mają możliwość pracy poza fizycznym biurem, obecnie pracuje w pełnym wymiarze godzin z domu. W styczniu było to 43%, w październiku 2020 - 55%, a przed pandemią zaledwie 7%.  Część salonowa zawiera półki i ścianę z płaskim telewizorem - część biurowa 
składa się z dwóch stanowisk pracy: biurka z krzesłem biurowym i wystarczająco dużo
miejsca na kilka monitorów komputerowych, a na przeciwległej ścianie, opcji biurka stojącego.

 

Natomiast w tym samym badaniu, odsetek pracowników biurowych, którzy mogą wykonywać zadania z domowego biura, ale wybierają udział w nowych modelach pracy hybrydowej, wzrósł z 35% w styczniu do 41% w lutym 2023 roku.

W Londynie jeden na pięciu pracowników biurowych nadal pracuje z domu po pandemii, podczas gdy czterech na dziesięciu jest pracownikami hybrydowymi i chodzi do swojego fizycznego biura przynajmniej jeden dzień w tygodniu.● 

 

Czytaj więcej:
Oriliving.com: A fun office to living room transformation (video)
Businessinsider.com: Expandable apartment systems latest twist on tiny homes
Forbes.com: Full-time remote work is falling but still five times pre-pandemic levels
CNN.business.com: The latest on hybrid work - who is WFH and who isn’t 

 

 

 

 

 

 

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice