arrow_upward

Szukaj lokali użytkowych w całej Polsce

Artikel internationalt client

50 procent wybiera alternatywną formę najmu w centrach biznesu

07
gru
2015
Karolina Szymbor
Połowa wszystkich najemców decyduje się na alternatywną formę najmu biura w centrum biznesu, wynika z najnowszego raportu opracowanego przez MatchOffice, które zajmuje sie pośrednictwem w wynajmie instant offices w ponad 120 krajach. Jest to niewątpliwie oznaka nowego sposobu pracy.
07
gru
2015
Karolina Szymbor

Badanie, przeprowadzone przez MatchOffice oparte jest na odpowiedziach zebranych od 1.135 najemców w 17 krajach, pokazuje, że połowa najemców preferuje alternatywne rozwiązanie biurowe zamiast wynajmu tradycyjnego, zamkniętego biura. 

Spośród najemców 14,3% podpisało umowę najmu biura wirtualnego, 12% wybrało biuro dzienne, 10,6% zdecydowało się na otwartą przestrzeń biurową, 6,3% na salę konferencyjną, 5,8 na jeszcze inne rozwiązanie biurowe, zaś pozostałe 50,8% najemców wynajęło tradycyjne biuro. 

 

Hauke

Podobne badanie przeprowadzone w 2013 roku pokazało, że tylko 33% ówczesnych najemców zdecydowało się na alternatywną formę najmu biura. Oznacza to blisko 17-procentowy wzrost na przestrzeni 2 lat. 

“Generalnie rzecz biorąc, branża biur doświadczyła znaczącego rozwoju w ciągu ostatniego dziesięciolecia. 10 lat temu przypuszczałbym, że około 80% najemców preferuje tradycyjne, zamknięte biura”, mówi COO MatchOffice Hauke Haas, który może się poszczycić 20-letnim doświadzeniem w branży biurowej.

“Branża biur serwisowanych, zwanych też instant offices bardzo przyspieszyła w ciągu ostatnich dwóch lat i mamy poczucie, że centra biznesowe są obecnie używane nie tylko do najmu biur. Zauważyliśmy też, że popularność zyskują nowe rodzaje centrów biurowych - przykładem jest kopenhaskie NOHO i holenderskie Tribes, które sprzedają doświadzenia, a nie tylko powierzchnie biurowe”.

 

Firmy działaja w nowy sposób

Hauke Haas uważa, że wynajem rozwiązań biurowych alternatywnych do tradycyjnych biur jest przejawem nowego trybu pracy, które charakteryzuje coraz więcej firm.  

Regus

“Zauważyłem, że firmy pracują dziś zdecydowanie bardziej mobilnie i niekoniecznie potrzebują stałego biura. Coraz częściej zdarza się również, że firmy zatrudniają pracowników znajdujących się w różnych miejscach, często daleko od głównego biura firmy, i nie muszą być oni fizycznie obecni w biurze. 

Aby zaoszczędzić czas i środki firmy decydują się na wynajem biura na jeden dzień, na krótki okres czasu albo też na wynajem sali konferencyjnej na pojedynczą godzinę”, dodaje Hauke Haas. 

Jest to tendencja, którą zauważył także Peter Møller, krajowy Dyrektor Zarządzający największej na świecie sieci centrów biznesu, Regus. 

“Doświadzamy rosnącego zapotrzebowania na alternatywne rozwiązania biurowe wśród zarówno dużych, jak i niewielkich firm, do czego dopasowujemy nasz biznes. 

Przyczyną tego zapotrzebowania jest rosnąca mobilność firm i ich ogromne zainteresowanie elastycznymi formami najmu. Rozwiązania a la carte dostępne w centrach biznesu daje firmom możliwość pracy mobilnej i ułatwia współpracę z klientami znajdującymi się zagranicą”, mówi Peter Møller. 

 

Przeczytaj cały raport tutaj: MatchOffice Cliens Survey 2015

 


survey

 

 

 

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice