10 najbardziej przydatnych wskazówek dla poszukiwania i znajdowania przyszłej bazy coworkingowej

10 najbardziej przydatnych wskazówek dla poszukiwania i znajdowania przyszłej bazy coworkingowej

05
mar
2019
Steen Uno
Globalny trend coworkingowy i duch kontynuuje ogromny przełom i sukces dzięki szerszemu wyborowi ekscytujących, twórczo zaprojektowanych środowisk coworkingowych do wyboru niż kiedykolwiek. (Zdjęcie: UMA Workspace)
05
mar
2019
Steen Uno

 
Steen Uno

 

 

 

 

 

W 2018 r. Fale coworkingowe kontynuowały swój niezwykły rozwój również w nowych miejscach. Kawiarnie i restauracje na całym świecie skorzystały z okazji, aby przetransportować swoje na wpół puste pokoje po południu z radosnymi kolegami.

Eksperci oczekują, że możliwości сoworkingu sprawią, że ludzie odnajdą i będą współpracować w nowy sposób-we wszystkich branżowych granicach i sektorach, rozmiarach i lokalizacjach firmy - aby rozwijać się w tym roku, w tym w lobby hotelowych, centrach handlowych i podobnych miejscach.

Wspólne obszary robocze i środowiska łączą ludzi z różnych środowisk, pomysłów, podejść i wspierają przedsiębiorców w opracowywaniu bardziej kreatywnych, realnych pomysłów i rozwiązań.

Najważniejszymi wyzwaniami dla tych start-upów jest zazwyczaj prawidłowe dysponowanie czasu, utrzymanie motywacji i odpowiedniego poziomu wydajności przez cały tydzień pracy. Dobre środowisko coworkingowe może wspierać ich — znacznie łatwiej skupić się poza biurem domowym.

MatchOffice News przygotowało listę 10 bardzo przydatnych wskazówek, jak znaleźć swoje nowe biurko i bazę coworkingową, które będą w stanie dopasować się do twoich indywidualnych potrzeb:

 

1. Gdzie chcesz pracować

Lokalizacja może mieć kluczowe znaczenie dla twojej stacji roboczej-lokalizacja naprzeciwko twojego miejsca zamieszkania, twoich klienci i współpracownicy itp. Określ, gdzie najlepiej jest umieścić swoją przyszłą siedzibę coworkingową. Należy pamiętać, że większe firmy coworkingowe mają wiele różnych lokalizacji, do których można uzyskać dostęp.

2. Jakie są twoje potrzeby

Określ, jaka powinna być twoje przyszłe miejsce pracy. Potrzebujesz codziennego biura, może reprezentatywnego miejsca, w którym możesz zorganizować spotkania biznesowe? A może po prostu szukasz czegoś poza swoim domowym biurem, aby pracować czasu od czasu — ewentualnie w elastycznym dziennym przejściu do jednej lub może większej liczby lokalizacji współpracujących?

3. Spróbuj

Zaplanuj swój wolny dzień próbny na podstawie tak zwany jednodniowy karnet z właścicielami, których oferty najbardziej ci się podobają. Przyjrzyj się uważnie atmosferze swojej lokalizacji, a także wnętrzu, dźwięku i światła oraz innym warunkom technicznym.


 Potrzeba socjalizacji jest jednym z głównych powodów poszukiwania coworkingu, 
ale nowoczesne coworkingi oferują również szeroką gamę kreatywnych wnętrz, rozwiązań 
przestrzennych i wyposażenia).

  

4. Sprawdź narzędzia i urządzenia

Sprawdź, czy IT i inne urządzenia spełniają twoje potrzeby — szybkość internetu, drukarki, ekspresy do kawy itp. także pokoje do negocjacji, spokojne obszary, które na pewno wykorzystasz w przyszłości.

5. Czy podoba ci się wnętrze

Zazwyczaj przestrzeń i wystrój wnętrza obszaru coworkingowego są imponujące. Czy inspiruje cię produktywna praca kolorowego wnętrza z podziałem na różne pokoje lub tradycyjne biuro? Projektowanie coworkingów nigdy nie było szersze i bardziej zróżnicowane niż dzisiaj.

6. Środowisko do komunikacji

Potrzeba socjalizacji jest jednym z głównych powodów poszukiwania coworkingu. Ale sfera społeczna, inspiracja i rozładunek to różne rzeczy do powiedzenia: jeśli szukasz aktywnego profesjonalnego nawiązywanie kontaktów, powinieneś dać pierwszeństwo coworkingowi, który koncentruje się na twojej branży i zainteresowaniach zawodowych.

7. Nie zapomnij o kalendarzu wydarzeń

Oprócz ważnej codziennej współpracy z innymi członkami coworkingu, powinieneś wziąć udział w wielu imprezach towarzyskich, które są stale organizowane przez większość współpracowników. Nie zapomnij sprawdzić kalendarza wydarzeń w tej lokalizacji.

 Inspiruje cię produktywna praca w kolorowym wnętrzu z podziałem na różne pomieszczenia
lub tradycyjne biuro? Wybór wzorów coworkingów nigdy nie był szerszy i bardziej 
zróżnicowany niż dzisiaj.

   

8. Przestrzeń dla rozwoju

Jeśli masz ambicje, aby rozwijać się i rozwijać swoją firmę, powinieneś rozważyć większe możliwości współpracy w wybranej lokalizacji. Za kilka miesięcy możesz potrzebować więcej pracy, a nawet osobnego biura. Przygotuj się od początku.

9. Co najlepiej opłaca

Jeśli jesteś startupem lub przedsiębiorcą, miesięczny czynsz może być czynnikiem wpływającym na budżet. Przestrzenie coworkingowe w miastach europejskich zazwyczaj kosztują 300-500 EUR miesięcznie, ale początkowo możesz poradzić sobie z karnetem dziennym lub dwoma (od około 15 EUR) z dostępem do ekscytujących środowisk coworkingowych, które mogą umieścić twoją firmę na właściwej drodze. Pamiętaj, że większość cen podlega negocjacjom.

10. Jakie są warunki umowy

Krótkie warunki najmu są jedną z największych korzyści z wyboru środowiska coworkingowego. W przeciwieństwie do wynajmowania tradycyjnych biur możesz wynająć coworking tylko na miesiąc lub dwa. Główni dostawcy usług coworkingowych często działają na podstawie trzymiesięcznej umowy, która jest automatycznie przedłużana do końca okresu.●

                                                                                                                                                                                        

 

Czytaj więcej:
Lifehacker.com: The Beginner's Guide to Coworking
Coworker.com: Ultimate Guide to Finding the Perfect Coworking Space
Entrepreneur.com: How to Choose the Best Coworking Space for Your Startup
MatchOffice.com: Here you´ll find your future coworking or serviced office spaces


 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice