Perspektywy wynajmu biura w Krakowie w 2017 roku

Perspektywy wynajmu biura w Krakowie w 2017 roku

12
gru
2017
Karolina Szymbor
Kraków, jako jedno z najbardziej perspektywicznych miast Polski i Europy, przyciąga uwagę nie tylko ludzi, którzy szukają nowych możliwości, ale i różnych firm, które chcą zainwestować swój udział w rozwoju tego nowoczesnego miasta.
12
gru
2017
Karolina Szymbor

Polska jako kraj innowacyjny

Polska to kraj położony w europie Środkowej i Wschodniej Europie. To 6 największa gospodarka wśród krajów-członków Unii Europejskiej, z liczbą ludności około 38 mln osób. Działalność informatyczna koncentruje się w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Katowice i Wrocław.

Polski rynek usług informatycznych w 2016 r. osiągnął poziom 7,9 mln USD. Istnieje ponad 450 centrów outsourcingu z 140 000 informatyków, pracujących w branży. Dane pokazują, że 200 000 miejsc pracy powinny być tworzone do 2018 roku.

Kraj jest # 6 w Tholons Top 100 Outsourcing Destinations 2015. Trzy polskie miasta - Kraków, Warszawa i Wrocław mają wysokie miejsca na liście.Według kolejnego poważnego źródła – Bloomberg, Polska dostała 25 miejsce wśród najbardziej innowacyjnych krajów świata. Nie dziwi więc fakt, że przyciągnął takie duże korporacje technologiczne jak IBM, Google, Microsoft, Motorola itd.

Rynek wynajmu biur w Krakowie

Kraków - to mieszanka różnych gatunków biura do wynajęcia od małych pomieszczeń w budynkach zabytkowych do współczesnych budynków biurowych. W ostatnich latach, gdy Kraków stał się ośrodkiem outsourcingu i wspólnych centrów usług dużych międzynarodowych firm, zbudowano wiele nowoczesnych kompleksów biurowych, aby sprostać temu zapotrzebowaniu.

Dla tych firm, które chcą być w starym centrum Krakowa, istnieje mniejsze pole powierzchni do wynajęcia w zabytkowych kamienicach. Większość z tych obszarów mają niższy poziom, niż nowoczesne budynki, ale oferują  idealne miejsce lokacji  i zabytkowe elementy, takie jak wysokie sufity i oryginalne podłogi.

Cena wynajmu powierzchni biurowej w Krakowie jest bardzo silnie uzależniona od wielkości, lokalizacji i standardu.Typowe ceny zaczynają się od ok. 30 zł za metr kwadratowy miesięcznie plus opłaty administracyjne i użytkowe. Nowoczesne biura klasy A zwykle wynajmują około 50-60 PLN za m2 miesięcznie.

W centrum znajduje się kilka dużych nowoczesnych biurowców, razem z Centrum Biurowe Lubicz, w pobliżu centrum handlowego Galeria Krakowska i centralnego dworca kolejowego. Trochę na zachód od centrum miasta to grupa biurowców przy ul. Armii Krajowej o nazwach Newton, Edison i Galileo. Inne duże nowe obiekty biurowe znajdują się w Bonarce, na południe od centrum, tuż obok dużego centrum handlowego. Również na południe znajduje się Plac Buma przy ul. Wadowicka.

Nowoczesny biurowiec zlokalizowany jest w sąsiedztwie centrum handlowego Galeria Kazimierz, którego główną najemcą jest amerykańska firma świadcząca usługi finansowe, State Street. Na północy znajduje się kilka nowych wydarzeń, w tym Quattro Business Park i Vinci Office Center.

Około 10 km na zachód od centrum miasta, w pobliżu miejscowości Zabierzów znajduje się Kraków Business Park, szereg nowoczesnych budynków biurowych, w których mieszka kilka firm, które mają znaczny udział w Kraków, w tym Shell i Bank HSBC.

Istnieje również wiele niedrogich biur klasy B rozrzuconych po mieście w różnych miejscach, oni głównie są domom dla lokalnych firm.

Top 5 miejsc dla coworkingu w Krakowie

Oto lista najlepszych biur serwisowanych w Krakowie:

        1.   iTechcloud. Usytuowany w doskonałej lokalizacji dla ułatwienia wstępu, iTechcloud jest miejscem, gdzie można się bawić z innowacyjnymi mózgami w funkcjonalnie urządzonej i elektrycznej atmosferze. Możesz również korzystać ze wszystkich nowoczesnych udogodnień - internetu, kuchni, prysznica, itp.

        2.   Idea Hub. Obok Zamek królewski na Wawelu istnieje przestrzeń, która wygląda jak kawiarnia, gdzie właściciele małych firm mogą wygodnie pracować, uczyć się wzajemnie inspirować i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Idea Hub to nie tylko nowoczesna przestrzeń współpracy prowadzona przez przedsiębiorców firmy Idea, ale także centrum networkingu i wydarzeń biznesowych.

       3.   Office & Cowork Centre. Kiedy poszukujesz biura, pokoju szkoleniowego lub biurka w dobrej lokalizacji - przejdź doOffice & Cowork Centre, sieć nowoczesnych pomieszczeń biurowych umieszczonych w sercu Krakowa. Ta firma ma 4 miejsce na współpracę w mieście.

       4.  Krakworking. To nowoczesne i przytulne biuro ma wszystko, czego potrzebujesz do wydajnego czasu pracy - meble modnych, pięknych wnętrz i oczywiście wszystkich niezbędnych udogodnień. Znajduje się przy ulicy 36/3 Kazimierza Wielkiego.      

       5.  Point Office. Eleganckie, inteligentne biura Point Office z pewnością pomogą ci wyobrazić sobie czynnik "wow", kiedy przejdziesz przez drzwi. Jest to bardzo delikatna operacja dzięki nowatorskiemu i wygodnemu wystroju wnętrza dzięki profesjonalnym usługom. Firma mieści się przy ul. Aleksandra Lubomirskiego 27.

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice