NOHO - kreatywne biura coworkingowe w kopenhaskim Meatpacking District

NOHO - kreatywne biura coworkingowe w kopenhaskim Meatpacking District

29
sty
2016
Karolina Szymbor
Dowiedz się, jak się pracuje w centrum biurowym NOHO w Meatpacking District w Kopenhadze, gdzie w unikatowo urządzonych wnętrzach najemcy biur w pełni korzystają z towarzyskich i profesjonalnych zalet coworkingu.
29
sty
2016
Karolina Szymbor

Obszar Kopenhagi zwany Meatpacking District to część popularnej dziś i hipsterskiej dzielnicy Vesterbro, która dawniej zamieszkiwana była głównie przez robotników. Meatpacking District znany jest ze swojej niepowtarzalnej atmosfery pełnej restauracji, barów, sklepów, a od niedawna także kreatywnej przestrzeni biurowej dla wymagających najemców. Dużą ich część stanowią firmy startupowe, czyli takie, które dopiero wchodzą na rynek. Popularną lokalizacją w Meatpacking District jest nowo otwarte centrum biurowe NOHO, które znajduje się w sąsiedztwie cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem centrum biurowego SOHO. 

 

Klasa sama w sobie

noho kontorhotel

Na fasadzie NOHO znajduje się slogan Work Stay Play, który ma określać ramy pracy w tym niezwykłym miejscu. Drewniane ściany, poroża zwierząt, rustykalne meble w stylu retro, jarzeniówki i mnóstwo roślin - tak w skrócie można opisać wystrój NOHO. Najemcami biur są głównie niewielkie firmy, innowacyjni przedsiębiorcy i kopenhascy freelancerzy. Są to firmy, które potrzebują przestrzeni do rozwoju i jednocześnie poczucia bycia częścią jakiejś społeczności. NOHO zapewnia im jedno i drugie. 

 

NOHO jest bowiem idealnym miejscem do nawiązywania profesjonalnych znajomości pomiędzy firmami. Co więcej, ideałem, który przyświeca temu miejscu jest stworzenie dobrego i inspirującego środowiska pracy poprzez stymulację zmysłów w trakcie pracy biurowej. Jest to osiągnięte za pomocą oryginalnego wystroju, w którym kaktusy, dużo zieleni, poroża zwierząt, odpowiednie oświetlenie, a także przytulna kuchnia i nagromadzenie kolorów odgrywają kluczową rolę. 

 

NOHO - tak tu się pracuje 
W trakcie mojej wizyty w NOHO udało mi sie porozmawiać z trzema osobami, które wynajmują biuro w NOHO. Zapytałam ich, co skłoniło ich do wynajęcia biura w tym nietypowym centrum biurowym i jak to jest pracować w NOHO. 

 

Laura

 

 

 

"Być częścią społeczności"
Laura Groth pracuje w Storytel.dk, które jest internetową platformą służącą do streamowania audiobooków. 

Dlaczego zdecydowałaś się na wynajęcie biura w NOHO?

Wybraliśmy centrum biurowe po to, aby pracować blisko innych firm i być częścią pewnej społeczności. 

Jak to jest pracować w NOHO? 

Spełnia to całkowicie nasze oczekiwania dotyczące pracy w centrum biurowym. Tutaj naprawdę pomyślano o tym, jakie warunki należy zapewnić, aby uczynić środowisko pracy optymalnym. 

Poza tym NOHO urządzone jest w sposób unikalny i zupełnie nietradycjonalny, co dodaje energii w trakcie dnia pracy. Siedzimy tu razem z innymi firmami, co jest dodatkowo inspirujące. Są to zarówno firmy, które pracują w zupełnie innej branży, a także firmy, które przypominają nasz biznes, dzięki czemu możemy się od siebie wzajemnie uczyć, także wspierać się. 

W jaki sposób NOHO stwarza ramy wspólnego bycia razem i budowania kontaktów biznesowych? 

Myślę, że centrum biurowe NOHO stwarza dobre ramy do bycia razem i podaje to w odpowiedni sposób. Przykładem może być wspólne śniadanie, gdzie spotykamy się i rozmwiamy z pracownikami innych firm. Poza tym otrzymujemy newsletter, który informuje o różnych wydarzeniach mających miejsce w najbliższej przyszłości. 

 

 

Peter

"Zawsze jest ruch i ludzie w biurze"
Peter Weinreich pracuje dla Betssongroup, która jest otrzymującą nagrody firmą oferującą gry online np. poker, kasyno, zdrapki itp. 

Wynajmujesz przestrzeń do pracy w centrum biurowym - dlaczego? 

Mamy siedmiu pracowników w Danii, czyli określoną liczbę. W związku z tym rozważaliśmy opcje najmu tradycyjnego biura. Dużo podróżujemy, więc nie zawsze wszyscy są w biurze. Dlatego też zdecydowaliśmy się na wynajem biura w centrum biurowym, bo tu jest zawsze ruch i ludzie wokół nas. 

Jak to jest pracować w NOHO?

Jest tutaj świetna atmosfera i wszyscy ze sobą rozmawiają. Pracuje się tu bardzo przyjemnie, bo klimat miejsca jest odpowiedni. Mamy do dyspozycji wiele udogodnień i gotowych rozwiązań, które sprawiają, że sami nie musimy się wszystkim zajmować. 

Nasza firma składa się z siedmiu pracowników, przez co nie mamy specjalnego zapotrzebowania na intensywny kontakt z innymi firmami, ale i tak dołączamy się do różnych inicjatyw, które uważamy za ciekawe. A kiedy odwiedzają nas goście, zawsze pojawia się fascynacja wystrojem NOHO i panującą tutaj aurą. 

W jaki sposób NOHO stwarza ramy wspólnego bycia razem i budowania kontaktów biznesowych? 

NOHO kieruje się sloganem Work stay play, i trzeba przyznać, że warunki pracy tutaj przystają do tego hasła. Mam na myśli zarówno oryginalny, zabawny wystrój wnętrza, jak i wszelkiego rodzaju wydarzenia towarzyskiej, np. piątkowe wspólne piwo albo odpoczynek na tarasie na dachu. 

Poza tym mają tutaj miejsce również wydarzenia o tematyce profesjonalnej, które sprzyjają wsparciu i budowaniu kontaktów między firmami. Organizuje sie tu np. coś o nazwie Nutcrack. Polega to na tym, że pojedyncza firma przedstawia swój problem, a inne firmy próbują pomóc znaleźć rozwiązanie.

Pernille

 

"Dynamiczne i inspirujące wnętrza"
Pernille Bigum pracuje w firmie Tasteful, która jest skandynawskim dostawcą innowacyjnych produktów żywieniowych o najwyższym standardzie. 

Dlaczego zdecydowałaś się na centrum biurowe?

Zdecydowałam się przede wszystkim po to, aby móc znajdować się blisko innych firm i być częścią networku, ponieważ u nas w biurze znajdują się tylko dwie lub trzy osoby. Podobała mi się również dynamika pracy w takim miejscu i możliwość współpracy z innymi firmami. 

Poza tym mamy często zapotrzebowanie na testy naszych produktów, a w centrum biurowym zawsze można znaleźć kogoś, kto chce w tym pomóc. 

Jak to jest pracować w NOHO?

Jest tutaj ruch, dynamika i dobra, nieformalna atmosfera. Poza tym wystrój biur jest fajny i jest to dla mnie bardzo inspirujące. Wnętrza są bardzo oryginalne, a okolica, w której mieści się biuro jest dodatkowym plusem: pracujemy w branży żywnościowej i dlatego Meatpacking District jest dla nas idealnym miejscem. 

Pewnie wiele osób myśli, że w centrum biurowym panuje ogromny hałas, ale ja zupełnie tego nie doświadczam. Ludzie uważają na siebie nawzajem i starają się sobie nie przeszkadzać, a poza tym całe centrum urządzone jest w sposób, który zapewnia wiele miejsc, gdzie można np. porozmawiać przez telefon. 

W jaki sposób NOHO stwarza ramy wspólnego bycia razem i budowania kontaktów biznesowych? 

Organizuje się tu wiele wydarzeń takich jak wspólne śniadania i piątkowe piwo. Są tu też dobre warunki do zapraszania innych ludzi do biura. Moim największym wyzwaniem jest tak napawdę dawanie sobie czasu, aby uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych tutaj. Ale wiem też bardzo dobrze, że ten czas nigdy nie jest stracony - zawsze otrzymuje się coś w zamian. 

Dowiedz się więcej nt. NOHO i SOHO

 

hej

geh

 hejsa

 

<


 

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice