Niesamowite przestrzenie i duch coworkingowy w całej Europie Wschodniej

Niesamowite przestrzenie i duch coworkingowy w całej Europie Wschodniej

08
lut
2020
Steen Uno
W drugiej połowie 2010 r. Duch i przestrzeń coworkingowe stały się nową normą. W szczególności przemysł coworkingowy w Europie Wschodniej będzie dążył do znacznego wzrostu w nadchodzących latach.
08
lut
2020
Steen Uno
Na początku 2020 r. Liczba miejsc coworkingowych na świecie szacuje się na przekroczenie 20 000 i osiągnięcie 26 000 do 2022 r., Co stanowi zadziwiający wzrost o 42% w stosunku do 2019 r.

Od 2010 r. Elastyczna powierzchnia rośnie rocznie w średnim tempie 23%. Żaden segment rynku nie wykazał większego ogólnego wzrostu niż przemysł coworkingowy.

Również w Europie boom powierzchni coworkingowych dla startupów i przedsiębiorstw doprowadził rynek do punktu, w którym dostawcy coworkingowi są najszybciej rozwijającą się grupą najemców, którzy stale szukają nowych najlepszych lokalizacji w swoich krajach.

W ostatnich latach Europa Wschodnia odnotowała najwyższy poziom wzrostu o prawie 150%, głównie dzięki ogromnemu wzrostowi startupów. Trend, który przyciągnął również większe firmy i organizacje.


Wschodni wzrost

„Wzrost popytu na elastyczne miejsca pracy, nowe koncepcje i projekty przyciągną nowe segmenty klientów. W nadchodzących latach zobaczymy, że stara Europa Wschodnia, która zaczęła później na rynku, osiągnęła największy wzrost, ponieważ pochodzi z niskiego poziomu , „Jakob Dalhoff, CEO MatchOffice.

W ubiegłym roku stolica Polski Warszawa świętowała najwyższy wzrost spośród wszystkich europejskich miast. W Polsce powierzchnia elastyczna osiągnęła 250 000 metrów kwadratowych, zajmując ponad 2% całkowitej powierzchni biurowej, a także z Czechami, Węgrami, Słowacją i Ukrainą jako innymi bliskimi liderami.

MatchOffice News wybrał 12 inspirujących środowisk coworkingowych, które są obecnie dostępne i prezentowane na  Matchoffice.com:

 

 

Brain Embassy, Warsaw

Powierzchnia: 1.700 m2, 250 miejsc pracy.

Ceny: Hot desk od 23 € / dzień i 140 € / miesiąc, dedykowane biurko od 210 € / miesiąc.

Duża nowoczesna przestrzeń coworkingowa dedykowana freelancerom, początkującym przedsiębiorcom i niezależnym profesjonalistom oferująca innowacyjne otwarte i prywatne biura ze stylowym wnętrzem, znakomity sprzęt, inspirujące wspólne obszary wspólne, kuchnię, strefę jadalną, biuro pomocy i wygodne sale konferencyjne. Położony przy jednej z głównych ulic Warszawy.

  

Globus Business Center, Kiev

Powierzchnia: 1.000 mkw.

Ceny: Hot desk od 9 € / 4 godziny, flex biura od 300 € / osobę, miejsca spotkań i wydarzeń od 15 € / godzinę.

Zaktualizowany przestronny obszar z gorącym biurkiem z kreatywnym designem, zachęcające do elastycznych biur i salonów, przytulne sale konferencyjne do wspólnej pracy oraz nowoczesna przestrzeń eventowa zlokalizowana w samym sercu Kijowa z przepięknym widokiem na plac Majdan Nezalezhnosti. Bezpośredni dostęp do metra, w samym centrum wszystkiego, ze wszystkim, co jest potrzebne do szczęśliwej i wydajnej pracy.

 

Kaptar Coworking, Budapest

Obszar: 67 stanowisk roboczych.

Ceny: karnet dzienny 15 €, przestrzenie coworkingowe 50-300 € / miesiąc, sale konferencyjne 15-21 € / godzina, przestrzeń na imprezy 50 € / 1. 2 godziny.

Prestiżowa i dedykowana baza śródmiejska dla freelancerów i cyfrowych nomadów zlokalizowana w samym sercu Budapesztu — blisko wszystkich i wszystkiego. Biuro społeczności, przestrzeń na imprezy i oficjalna siedziba dla małych firm i organizacji, przestrzeń spotkań, coaching i miejsce poza siedzibą — wszystko w jednym.

 

UMA Workspace, Tallinn

Powierzchnia: 10-180 mkw.

Ceny: Jednodniowy dostęp od 25 € / dzień, całodobowe otwarte stanowiska robocze od 162-290 € / miesiąc.

Zupełnie nowa przestrzeń coworkingowa w biznesowej dzielnicy Tallina, otwarta w czerwcu 2019 r., Mieści się w starannie odrestaurowanym zabytkowym budynku, który łączy stare i nowe w bardzo dziwny sposób. Środowisko coworkingowe oferuje 20 prywatnych biur, 80 otwartych stacji roboczych i pięć sal konferencyjnych. Wiele usług w centrum, takich jak restauracje i hotele w okolicy.

  

Mindspace Coworking, Bucharest

Powierzchnia: 10-100 mkw.

Ceny: Biurka od 280 € / miesiąc / miejsce, prywatne biuro 2-6 miejsc od 330 € / miesiąc, 8-23 miejsca od 350 € / miesiąc / stanowisko pracy.

Znajduje się w ekskluzywnej dzielnicy Pipera, w sercu najbardziej dynamicznej dzielnicy biznesowej na północy Bukaresztu, oferując najbardziej ekskluzywne i pomysłowe środowiska coworkingowe, zaprojektowane tak, aby zespoły mogły myśleć nieszablonowo. Inspirujące środowisko pracy dla najbardziej wpływowych zespołów, firm i przedsiębiorców w mieście.

 

Nova Iskra Workspace, Belgrade

Powierzchnia: 10-40 mkw.

Ceny: Drop-in 12 € / dzień, gorące biurko 115 € / miesiąc, dedykowane biurko 170 € / miesiąc, prywatne biuro na życzenie, wirtualne biuro 50 € / miesiąc.

Nowoczesny lokalizacja zaledwie rzut kamieniem od Dunaju, ze wspaniałym widokiem na miasto z imponującym tarasem na dachu. Wyjątkowe środowisko prezentujące przestronne prywatne biura i otwarte miejsce do pracy z dostępem do czterech sal konferencyjnych, przestronnego salonu społeczności, jadalni i miejsca do aktywności.

 

UMA Workspace, Vilnius

Powierzchnia: 4-200 mkw.

Ceny: Dzień UMA 25 € / dzień, Dostęp UMA 230 € / miesiąc, Dostęp UMA + 345 € / miesiąc, Zespół UMA 196 € / miesiąc.

Inspirująca przestrzeń coworkingowa w centrum Wilna na najwyższym piętrze centrum handlowego premium o nazwie GO9. Nowoczesne miejsce do pracy z 36 prywatnymi biurami, 70 otwartymi stanowiskami pracy, sześcioma salami konferencyjnymi oraz obszarem z szeregiem usług, w tym restauracjami i hotelami.

 

Coworking Office 12, Wroclaw

Powierzchnia: 140 mkw.

Ceny: karnet dzienny 15 €, natychmiastowe biuro od 230 € / miesiąc, sala konferencyjna od 9,5 € / godzina.

Ciekawie zaaranżowana przestrzeń coworkingowa z atmosferą, minimalistyczny design, gwarantujący funkcjonalność i dobre samopoczucie najemców. Położone w dzielnicy Nadodrze we Wrocławiu, przy ulicy W. Łokietka 12C, kilka minut spacerem od centrum miasta. W okolicy można znaleźć wiele pubów, aw przerwie od pracy, można udać się do rzeki, aby odpocząć.

 

HUB387, Sarajevo

Obszar: 30 stacji roboczych.

Ceny: karnet dzienny 10 €, hotdesk 61 € / tydzień, stacja robocza 178 € / miesiąc, wspólne biuro 204 € / miesiąc.

Park technologiczny w sercu Sarajewa, kwitnąca społeczność odnoszących sukcesy, innowacyjnych firm i osób prywatnych. Podstawa dla wielu nowych firm zapewniających atmosferę współpracy i kreatywności w celu wspierania nowych projektów i pomysłów, innowacji i nowoczesnych procesów twórczych dla rozwijających się przedsiębiorstw. Usytuowany w pobliżu lotniska i niedaleko centrum Sarajewa.

 

Polus Towers, Bratislava

Powierzchnia: 1.300 mkw.

Ceny: karnet dzienny 10 €, elastyczne biurko 120 € / miesiąc, stałe biurko 190 € / miesiąc, sala konferencyjna od 10 € / godzina.

Ekskluzywna przestrzeń coworkingowa położona w centrum miasta, w jednej z dwóch wież przymocowanych do rozległego centrum handlowego Polus City Center. Biura, gorące biurka i sale konferencyjne z najnowocześniejszym wyposażeniem. Ze stanowisk roboczych można wyjrzeć przez okna w tym biurowcu i podziwiać widoki na Nové Mesto.

 

Coworking Platforma Futura, Lviv

Powierzchnia: 3.000 mkw.

Ceny: część wypoczynkowa 91 € / miesiąc, biurko na otwartej przestrzeni 155 € / miesiąc, prywatne biuro od 182 € / miesiąc.

Platforma to przestrzeń do pracy, pomysłów i kreatywności. Budujemy przestrzeń, w której połączenie wygody i designu zamienia się w idealną atmosferę do pracy. Oferujemy usługi pomagające firmom w szybszym rozwoju. Tworzymy społeczność ludzi sukcesu. Usytuowany w pobliżu lotniska oraz w niewielkiej odległości od centrum Lwowa.

 

Find your new coworking spaces all over the world
 

Czytaj więcej:
Smallbizgenius.net: Coworking Statistics You Need to Know in 2020
Phys.org: Coworking demystified: Behind the working world revolution
Socialworkplaces.com: Coworking sales through Google Adwords is mainly
for players with deep pockets
Coworkingeurope.net: Coworking Europe 2020 will take place in Vienna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice