Elastyczne przestrzenie biurowe wciąż rosną w 2019 r. - do lat 2020.

Elastyczne przestrzenie biurowe wciąż rosną w 2019 r. - do lat 2020.

05
mar
2019
Steen Uno
Globalne rynki handlowe elastycznych przestrzeni roboczych i innowacyjnych rozwiązań w obszarze biurowym będą rosły w 2019 r. I do 2020 r., Zgodnie z opublikowanymi niedawno badaniami europejskiej grupy inwestycyjnej Catella.
05
mar
2019
Steen Uno

 
Steen Uno

 

 

 

 

Zapotrzebowanie na znaczące kreatywne rozwiązania biurowe i innowacyjne przestrzenie robocze i stacje stale rosną w 2019 r. I ten rozwój z łatwością będzie w stanie utrzymać tempo w nadchodzących latach, podkreśla Catella.

Capella podaje całkowitą listę elastycznych powierzchni biurowych w Europie, który stanowi o 2,9 mln mkw., to są około 1,05 proc.całego obszaru centralnie położonych europejskich powierzchni biurowych o powierzchni około 275 mln mkw.

„Staje się coraz bardziej oczywiste, że polowanie na poprawę efektywności w strukturach biurowych będzie oczywiście głównym zagadnieniem w nadchodzących latach. Jednocześnie, w istniejących strukturach przestrzeniach biurowych staje się coraz mniej” - Catella stwierdzają.

Efektywność powierzchni biurowych w pobliżu centrum miasta ma kluczowe znaczenie w gospodarce. Ustanowione większe firmy coraz bardziej priorytetowo traktują gospodarkę gigantów — wybierają freelancerów, a nie stałych pracowników do projektów tymczasowych — i zastępują swoje tradycyjne biura elastycznymi przestrzeniami roboczymi.

 

 

Znaczący potencjał

„Możemy w pełni potwierdzić, że ten rynek o niesłabnącej intensywności wymaga nowoczesnych, zaprojektowanych i elastycznych przestrzeni biurowych. Obecnie obserwujemy ogromne zainteresowanie rynku elastycznymi powierzchniami biurowymi, szczególnie wśród firm o ugruntowanej pozycji, które potrzebują zazwyczaj 10–30 biur”, Hauke Haas, COO w Ordnung Denmark, mówi.

„W Ordnung spełniamy znaczny potencjał dla obsługiwanych biur. 98% najemców naszych biur serwisowych woli pracować w oddzielnych prywatnych biurach. Pozostałe dwa procent obsługujemy w nowoczesnych obiektach coworkingowych i ekskluzywnych środowiskach”.

 Wymagania dotyczące nowoczesnych kreatywnych rozwiązań biurowych i 
innowacyjnych przestrzeni roboczych stacje stale rosną w 2019 r. (zdjęcia: Deskopolitan Paris)

 

Pomimo ogromnego przełomu i rozwoju rynku coworkingowego, podaż jest nadal na niskim poziomie w porównaniu z ogólną ilością powierzchni biurowej. Na przykład w Niemczech Catella spodziewa się, że w 2019 r. udział w elastycznych obszarach roboczych wyniesie około 4,8% w stosunku do całego rynku nieruchomości biurowych.

W 2019 r. Segment rynku nieruchomości komercyjnych skupi się na elastycznych obszarach pracy na całym świecie, w szczególności na doświadczonych firmach tworzących struktury coworkingowe głównie w centralnych częściach miast.

 


Zmiany na rynku

W ubiegłym roku sektor elastycznych przestrzeni roboczych ujawnił globalne zmiany na rynku, przy wzroście liczby klientów korporacyjnych poszukujących elastycznej przestrzeni. Te wymagania ze strony przedsiębiorstw wzrosły o ponad 20% w 2018 r., A wzrost motywuje właścicieli do głębszego zaangażowania się w ten szybko rozwijający się sektor biznesu.

Do końca 2019 r. eksperci uważają, że do 40% zapotrzebowania rynku będzie pochodzić od dużych i korporacyjnych firm, a średni najemca zajmuje więcej niż siedem biur w elastycznych obszarach roboczych.

 

 W tej chwili obserwujemy ogromne zainteresowanie rynku elastyczną powierzchnią biurową, 
szczególnie wśród uznanych firm wymagających 10-30 stacji roboczych””- mówi Hauke Haas, COO 
w najszybciej rozwijającej się duńskiej sieci obsługiwanych biur, Ordnung.

 

Dostawcy tego sektora obecnie zdecydowanie koncentrują się na większych korporacjach i klientach korporacyjnych, ponieważ te doświadczone firmy coraz częściej usiłują objąć rewolucyjny elastyczny i  profesjonalny model.

Wzrasta również zainteresowanie dużych firm, które mają nadzieję stymulować ich rozwój poprzez dzielenie się pomysłami i kulturą innowacji znajdowaną w przestrzeniach coworkingowych. Ten ruch tworzy całkowicie nową kulturę współpracy o nazwie coworking ” - podkreślają badania Catelli.

 

Dominująca ekspansja

Dominująca ekspansja w obszarze przestrzeni coworkingowych trwała w całej Europie w 2018 r., Pod wpływem pokolenia Y i cyfrowych tubylców, start-upów, gospodarki dzielenia się, prób korporacji na rzecz innowacji i potrzeby przestrzeni swingowych, które tworzą stałe zapotrzebowanie na to. Zdecydowanie popularna odmiana elastycznej powierzchni biurowej.

Według Catella na początku 2019 r. Na całym świecie istniało około 16 250 elastycznych przestrzeni roboczych, z których około 25% znajdowało się w Europie.

Europejski rynek coworkingu pokazuje niezwykle nierównomiernie rozwinięty obraz: Londyn prowadzi w rankingu z 257 ofertami i dużą gęstością w centralnych dzielnicach biznesowych (70% w centrum miasta, reszta w peryferyjnych lokalizacjach). Barcelona (164 miejsca), Madryt (157) i Berlin (103) - obejrzyj analizę geograficzną Catelli. ●

 

                                                                                                                                                                                        

 

Czytaj więcej:

Catella.com: Flexible workspaces in Europe 2019
Theundercoverrecruiter.com: The Evolution of the Flexible Workspace 
Catellacom: Flexible workspaces in the commercial office markets still on the rise in 2019
MatchOffice Client Survey 18: Health and well-being top demands for flexible workspaces

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasze członkostwa
  • Logo członkostwa MatchOffice
  • Logo członkostwa MatchOffice